• Робітники-мігранти влаштували протест у Китаї

  • Понеділок, 13 червня 2011 року
6 червня вночі у м. Чаочжоу китайської провінції Гуандун до десятка тисяч робітників-мігрантів вийшли з протестом до адміністративної будівлі. Сталися сутички з поліцією та акти вандалізму. Причиною стало нанесення каліцтв керівництвом підприємства одному з робітників-мігрантів у відповідь на його прохання виплати заборгованості по зарплаті.

Жертвою став 19-річний Сьон Ханьцзян з округу Чжунцзян провінції Сичуань, повідомляє новинний веб-сайт. Суперечка виникла між ним і його батьками з одного боку і начальником на прізвисько Су з іншого боку, коли до нього звернулися з проханням про виплату невиплаченої заробітної плати. Дві людини на ім'я Хао і Жун завдали хлопцеві удари мечем із широким лезом по руках і ногах. В результаті йому порвали сухожилля на чотирьох кінцівках.

Коли поліція прибула, Сьон був без свідомості, і його відправили в місцеву лікарню для надання невідкладної допомоги. Нападники і начальник утекли з місця події. Сьон вижив, але травми зробили його інвалідом на все життя. Як повідомляє Apple Daily, родичі начальника дали міській адміністрації хабар у розмірі 3000 юанів ($463), для того щоб вона закрила очі на те, що трапилося. Саме це і викликало сильне невдоволення місцевого населення.

Люди вийшли на вулицю і оточили адміністративну будівлю. Згідно Oriental Daily, завдали шкоди поліцейській дільниці. Розбили і спалили більше 30 машин, заблокували основні дороги. Деякі протестувальники підпалювали автомобілі та кидали каміння в поліцію.

Надійшла неоднозначна інформація про кількість учасників акції протесту. За словами словами самих учасників, їх було до 10 тис. чоловік. Офіційні китайські ЗМІ повідомили тільки про 200 учасників.

Місцеві ЗМІ стверджують, що підозрюваний Су під великим тиском громадськості здався поліції. Хао і Жун також були арештовані.

 
Місто Чаочжоу відзначається заводами, що виробляють основну частину сантехніки, такої як раковини і туалети, для всього Китаю.
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...