• Збільшення банківських резервів Китаю ставить під сумнів вплив їх на ІСЦ

  • П'ятниця, 24 червня 2011 року
Резервні вимоги до китайських банків піднялися до найвищої точки за всю історію. За цим заходом навряд чи стоїть спокійне зростання індексу споживчих цін (ІСЦ). Надлишкові резерви іноземної валюти і низька оцінка юаня виглядають як нагнітання інфляції.
 
Народний банк Китаю, станом на 20 червня, збільшив співвідношення обов'язкових резервів на 50 базових пунктів, встановлюючи максимум на рівні 21,5% на депозити великих фінансових інститутів, у той час як резерви для середніх і дрібних банків зростуть до 18%. Збільшення має привести до асигнування близько US $58 млрд раніше вільних грошових коштів у резерви банків, фондів, які підуть з вільного обігу і, отже, призведуть до зростання інфляції.

Як повідомляє Сіньхуа, цього року центральний банк підвищив співвідношення обов'язкових резервів уже вшосте. Очікується, що в червні величезна кількість ліквідних коштів на загальну суму близько US $154 млрд почнуть працювати на китайську економіку, завдяки тому, що центральний банк завершує операції на відкритому ринку і встановлюються торговельні валютні рахунки.

У травні китайський індекс споживчих цін (ІСЦ) виріс до 5,5%, це найбільше зростання за 34 місяці, підтверджує Національне бюро статистики.

Дані, опубліковані центральним банком 16 червня, кажуть про те, що китайські фінансові інститути володіють іноземною валютою в розмірі US $58 млрд, тобто запаси зросли на 21%.

Економіст Цзянь Тяньлунь в інтерв'ю сказав, що оцінка юаня (китайської національної валюти) була не достатньою для того, щоб зменшити позитивне зовнішньоекономічне сальдо, в результаті чого спостерігається постійне зростання резервів іноземної валюти. Такий великий резервний капітал приводить до збоїв валютних потоків і до стійкої інфляції. Ось чому Центробанк знову підвищив коефіцієнт обов'язкових резервів. Він сказав: «Оцінка юаня не достатня, щоб уникнути подальшої інфляції».

Гері Пенсі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...