• З Китаю за кордон утекло понад 18 тисяч корупціонерів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 22 червня 2011 року
Кількість партійних чиновників Китаю, які втекли за кордон, у тому числі і зниклих без вісті, досягла 18 тисяч за період із середини 90-х років до 1 січня 2009 року. При цьому ними незаконно вивезено з країни 800 млрд юанів (близько $114 млрд).

Такі дані тільки зараз були оприлюднені Народним банком Китаю в своєму дослідницькому звіті про переведення коштів за кордон з Китаю за 2008 рік, повідомила днями газета «Пекінська молодь».

У звіті вказується, що еміграція чиновників за кордон почалася в кінці 80-х років.  Більшість з них становлять чиновники партійного та урядового апарату, з органів безпеки та юстиції, чиновники держпідприємств, а також з іноземних державних представництв.

Останнім часом у пресі все частіше публікуються повідомлення про втечу китайських корупціонерів за кордон. Переважно вони емігрують до Австралії, Північної Америки і Південно-Східної Азії, повідомляє видання.

Публікація цього повідомлення викликала хвилю обговорень у китайському інтернет-просторі. Багато китайців висловили здивування, чому влада Китаю тільки зараз оприлюднила дані 2008 року. Крім того, вони впевнені, що вказані в звіті цифри явно занижені. Інші вважають, що корупція зруйнує країну.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...