• У Німеччині китаєць засуджений за шпигунство проти Фалуньгун на користь КНР

  • Понеділок, 20 червня 2011 року

У судовому процесі за звинуваченням 55-річного лікаря Джона Чжоу, громадянина Німеччини, вихідця з Китаю, 8 червня Вищий суд землі Нижня Саксонія виніс вирок: винен у шпигунській діяльності.

Доктор медицини Джон Чжоу, багато років нібито займаючись Фалуньгун, фактично передавав інформацію про електронні адреси німецької групи послідовників цієї духовної практики високопоставленому чиновникові Офісу-610 в Китайській Народній Республіці.

В обвинувальному висновку прокуратури на початку судового процесу була наведена цитата про те, що китайський уряд у деяких духовних навчаннях бачить небезпеку для власної влади, тому організовує стеження за ними по всьому світу, в тому числі і в Німеччині.

Після дачі свідчень свідками в суді з заключним словом виступили прокурор і захисник. Прокурор вказала, що обвинувачений, всупереч його твердженням про альтруїстичні мотиви, переслідував цілком очевидні наміри отримання в'їзної візи в Китай, що було йому недоступне як послідовнику Фалуньгун.

Обвинувачений стверджував, що інформація, передана їм, повинна була безкорисливо прояснити комуністичному урядові Китаю, що «криваве придушення Фалуньгун є помилкою», і що він, Джон Чжоу, передаючи секретну інформацію, сприяв припиненню переслідувань.

Зважаючи на тривалість та інтенсивность секретної шпигунської діяльності Чжон Чжоу прокурор висловила подив з приводу «власної емоційної переоцінки і далекого від реальності особистого сприйняття» дій обвинуваченого.

Прокурор вимагає покарання за §99 Кримінального кодексу (секретна розвідувальна діяльність), але умовно, з виплатою штрафу.

Адвокат обвинуваченого, Отто Шилі, у своїй заключній промові дотримувався тієї ж лінії, що і сторона звинувачення, але при цьому звернув особливу увагу на важке дитинство свого підзахисного за часів «Культурної революції» в Китаї, а також його інтеграцію в Німеччині. Він підтримав вимоги прокурора і подякував за справедливий судовий процес.

Вирок

Суддя Верховного суду Нижньої Саксонії 8 червня 2011 р. виніс наступний вирок за такими статтями: §99 і §59 Кримінального Кодексу Німеччини:

«Обвинувачений визнаний винним в шпигунській діяльності. Йому виносять попередження. Обвинувачений виплачує грошовий штраф у розмірі 150 євро за кожен з 180 днів. Обвинувачений оплачує проведення судового процесу.

Встановлено умовний термін покарання на два роки. Обвинувачений перераховує суму 15 000 євро міжнародній правозахисній організації Аmnesty International».

Звіт Відомства з охорони конституції Німеччини 2009

Шпигунська діяльність КНР ведеться як у сфері промислового шпигунства, так і щодо груп осіб. У звіті Відомства з охорони конституції Німеччини за 2009 рік говориться: «Особливий інтерес для Китаю представляють люди, що мають доступ до інформації, розголошення якої може завдати шкоди громадянам. Використовується також вербування агентів, які співчувають комуністичному режиму Китаю. Розвідувальні служби шляхом підкупу вербують осіб, готових надати послугу "по-дружньому", у вигляді видачі інформації чи іншої користі.

Думка німецької Асоціації Фалунь Дафа

Маньян Нг, голова німецької Асоціації Фалунь Дафа, висловив свою думку Epoch Times: «Дивлячись з позиції послідовників Фалуньгун, це добре, що німецька влада вжила заходів проти шпигуна. Вони знайшли докази, що компартія Китаю переслідує послідовників Фалуньгун також і за межами Китаю. Я побоююся того, що Джон Чжоу не єдиний шпигун.

Мене засмучує можливість того, що передача імен та інформації китайської розвідки призведе до адресного переслідуванню прихильників вчення Фалуньгун, які перебувають у Китаї, можливо, до їх смерті. Навіть якщо він цього не хотів, і навіть якщо Німеччина буде відстоювати права цих людей».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...