• Китайські університети постали перед загрозою боргової кризи

  • П'ятниця, 8 липня 2011 року

Китайські університети зіткнулися з найбільшою проблемою - величезими боргами, які можуть привести їх на межу банкрутства. Цифри по заборгованості недавно були оголошені китайською Ревізійною комісією і по Національному радіо.

Комісія повідомила, що загальна заборгованість вишів банкам склала 40 млн дол. На кінець 2009 року борг 40 університетів провінції Шансі дорівнював 1,5 млн дол, передало Національне радіо 3 липня. В цілому на вищу освіту (1164 університети) припадає 3% від загальної кількості національного боргу, який був оцінений Прем'єр-міністром КНР у 1,5 трлн дол.

Через недавнє збільшення резервних вимог банків і зростання процентних ставок, банки тиснуть на ці університети з метою погашення боргу. Деякі навчальні заклади розплачуються з банками платою за навчання, отриманої ними від студентів. Інші ж вдаються до продажу своїх земель. Так, університет в Хебей продав кілька гектарів землі, призначеної для цілей освіти, тим самим викликавши обурення місцевих фермерів, повідомили Вечірні новини Пекіна.

Згідно зі словами колишнього міністра освіти Китаю, борг китайських університетів у 2007 р. став результатом корупції. Посадові особи, чиновники та члени партії використовують різні способи, щоб викачувати кошти в свою кишеню: це і відкати, і хабарі, і непрозора бухгалтерія.

І хоча Захід упевнений в розумному інвестуванні Китаю у вищу освіту, в його вклади у дослідження та розробки, мрії китайської молоді незабаром можуть зіткнутися з жорсткою реальністю, коли покриття дефіциту та боргів віюдудеться за рахунок підвищення плати за навчання.

Відео NTDTV. Університети в Китаї накопичили великі борги. 

Гері Пенсі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...