• Росія відмовилася доукомплектувати перший авіаносець Китаю

  • П'ятниця, 16 грудня 2011 року

Росія відмовилася продати Китаю важливе обладнання для авіаносця «Ши Лан» — колишнього українського «Варяга». Дотепер на кораблі військового стратегічного призначення немає аерофінішерів, які грають ключову роль під час приземлення винищувачів на палубу авіаносця.

Китай мав намір купити у Росії чотири комплекти аерофінішерів, які відсутні у першого китайського авіаносця «Ши Лан». Проте Москва відмовилася продати їх Китаю, зазначивши, що ці системи гальмування для літаків мають стратегічне значення. Про це повідомляє «Російський суднобудівний портал» з посиланням на i-Mash.ru, інформаційно-аналітичний інтернет-ресурс, присвячений машинобудуванню.

За повідомленням гонконзького військового журналу Kanwa Asian Defense, на «Ши Лані» досі не змонтований такий компонент, як аерофінішери. На думку головного редактора журналу Андрія Чана, відмова пов’язана з відпрацьованою у КНР схемою копіювання військових технологій інших країн, повідомляє Лента.ру.

У 1998 році Китай придбав в України побудований на 70% авіаносець «Варяг» за ціною металобрухту, перейменувавши його в «Ши Лан». До середини літа 2011 року на «Ши Лан» було встановлено основне обладнання та вузли, за винятком аерофінішерів і в серпні китайський авіаносець пройшов перші випробування у відкритому морі.

Нині тільки дев’ять країн мають на озброєнні авіаносці. Коли Китай доукомплектує «Ши Лан», то до статусу держави, що володіє ядерною зброєю, КНР набуде й статусу країни, що має авіанесучий флот.

Згідно з доповіддю Пентагону, Китай розпочав будівництво першого власного авіаносця у 2010 році і планує закінчити в 2015 р. До його введення в експлуатацію пілоти-палубники будуть використовувати «Варяг» у якості тренажера. Водночас, у доповіді наголошується, що китайці планують підготувати кілька авіанесучих ударних груп до 2020 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...