• Авіаносець з України випробували в Китаї

  • Внесок України в нарощування потужностей морської авіації ВМФ КНР
  • П'ятниця, 2 вересня 2011 року
Успішно завершилися випробування першого китайського важкого авіаносця, які проходили кілька днів поспіль. Про це заявив 31 серпня представник військового відомства КНР, повідомляє Сіньхуа.

«Випробувальний вихід авіаносця в море досяг усіх намічених цілей», - заявив Ян Юйцзюнь, представник Міноборони КНР. Разом з тим чиновник не уточнив, які конкретно цілі були поставлені перед військовим кораблем, тепер уже Китаю.

Не дивно також, що чиновник не згадав історію створення «першого китайського» авіаносного крейсера такого класу.

У 1998 році з метою створення власного важкого авіаносного крейсера КНР купила український недобудований авіаносець «Варяг». Він був проданий за 20 млн доларів, незважаючи на те, що на 70% був споруджений.

Необхідно зазначити, що вартість створення подібного судна обчислюється сотнями млн доларів. Корабель купила приватна компанія з Макао (Аоминь) під приводом його переобладнання в розважальний комплекс. Надалі крейсер перекочував до військових.

Про успішне випробування саме цього військового морського гіганта (водотоннажність 67 тис. тонн), який повинен був стати готелем на воді і повідомив представник китайської оборонки.

Цікаво також те, що КНР продовжує нарощувати військово-морські сили за рахунок України, тільки змінився підхід.

Так, в останні роки китайська розвідка активно збирає інформацію про секретний об'єкт, на якому проводять підготовку льотчиків військово-морської авіації - НВТКА (Наземний випробувальний тренувальний комплекс авіаційний).

Зокрема, 9 липня минулого року в Києві був засуджений старший полковник Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) за військове шпигунство на шкоду українським інтересам.

Місяцем раніше Апеляційний суд Криму виніс вирок відносно російського громадянина, який збирав для Китаю відомості, що становлять державну таємницю. Як зазначено на офіційному сайті прокуратури автономії, шпигун був спійманий на одному з кримських військових полігонів у середині липня 2009 року. Росіянина засудили до 8-ми років ув'язнення.

На початку 2010 р. Апеляційний суд Житомирської області виніс вирок у кримінальній справі щодо трьох наших співвітчизників, які були визнані винними у шпигунстві на користь КНР. Суд призначив дав 11, 10 і 7 років відповідно.

Всі ці люди збирали військово-морську секретну інформацію України в інтересах Китайської Народної Республіки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...