• Будівництво доступного житла в Китаї постало перед проблемами

  • Понеділок, 29 серпня 2011 року

Наприкінці жовтня цього року китайська влада має завершити заплановане будівництво 10 млн бюджетних квартир. Китайські ЗМІ турбуються: чи буде це, побудоване ударними темпами доступне житло, безпечним і чи не повториться історія жахливих трагедій, яка сталася зі швидкісними поїздами.

19 серпня на сайті Головного управління капітального будівництва КНР з'явилося повідомлення про те, що на кінець червня виконано 72% намічених робіт будівництва доступного житла.

При цьому наприкінці травня управління повідомляло, що роботи виконані на 32%. Виходить, за короткий термін два місяці у країні почалося будівництво 4 млн бюджетних квартир. Деякі китайські ЗМІ пишуть, що бюджетні квартири будуються у такому ж режимі «великого стрибка», в якому проходило будівництво високошвидкісних залізниць, з якістю яких тепер безліч проблем.

Нещодавно китайські ЗМІ повідомили про факти використання при будівництві цих квартир надто тонкої арматури, формальну процедуру приймання будівель та про інші негаразди.

Нещодавно регіональні ЗМІ повідомили, що стіни деяких нових квартирах з бюджетної серії у місті Баотоу району Внутрішньої Монголії зроблені з неякісних матеріалів. Вони пухкі, як земля, тому несильним ударом у них легко можна зробити дірку.

У районі Мінюевань міста Пекін шість нових бюджетних будинків через проблеми з якістю було наказано знести і побудувати наново.

У статті офіційного китайського ЗМІ «Женьмінь Жибао» від 10 серпня зазначається: «Одностороннє прагнення до високих темпів будівництва і зневага до питань якості  призводять до хаосу, і в результаті "проект народних сподівань" перетвориться на "проект народних страждань"».

Однак проблема криється не тільки у прискорених темпах будівництва. Раніше багато ЗМІ повідомляло також про те, що у місцевої влади не вистачає коштів на будівництво бюджетних квартир. У результаті  важко уникнути використання дешевих низькоякісних будматеріалів та їх розкрадання.

Ван Цзюелінь, заступник начальника дослідного центру Головного управління капітального будівництва, визнав існування цієї проблеми. В інтерв'ю кореспонденту китайського ЗМІ він сказав: «Найбільшою проблемою будівництва бюджетних квартир є фінансове питання. Кошти на будівництво цих 10 мільйон квартир будуть знайдені і будуть розподілятися різними способами».

Через недостатнє фінансування урядом цього проекту у травні зафіксовано відставання від наміченого плану. Начальник Головного управління капбудівництва Цзян Вейсінь на одному зібранні, де були представники всіх регіонів, попередив, що цей проект для місцевої влади є не тільки економічним завданням, а й політичним. Він також нагадав, що місцева влада провінцій і міст підписала письмову відповідальність за виконання цього проекту, і що за невиконання своїх зобов'язань їх чекають адміністративні покарання.

Гонконзьке видання «Сіньбао» 11 серпня повідомило, що через уповільнення темпів економічного зростання і негативного впливу величезних боргів місцевої влади виконання плану будівництва доступного житла уповільнюється.

Наступного року китайська влада планує скоротити будівництво бюджетних квартир на 20%, говориться у статті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...