• У Китаї для компаній Гонконгу настають скрутні часи

  • Понеділок, 25 липня 2011 року
Від 2500 до 3000 підприємств у регіоні Дельти Перлинної ріки* закриються цього року. Це реакція регіону на важкі економічні часи у промисловості, про які нещодавно було офіційно повідомлено. Нещодавнє закриття корейського виробника іграшок Dongguan Suyi Toy Company Ltd та фабрики Dingjia Knitting Company викликало у цьому районі значний острах банкрутств.

21 липня Денні Лау Тат-понг (Danny Lau Tat-pong), голова Гонконгської асоціації підприємництва малого і середнього бізнесу, сказав, що сім років тому у цьому регіоні було майже 80 тисяч підприємств, власники яких були жителі Гонконгу, проте тепер вони блискавично зникають.

Після фінансової кризи 2008 року лише 39 тис. компаній вистояли (дані початку 2010 року). Сьогодні їх лишилось тільки 35 тис. Підприємства занепали, оскільки падає попит на товари китайського виробництва за кордоном, зміцнюється курс юаня, а також зростає рівень заробітної плати.

У місті Дунгуані, промисловому центрі провінції Гуандун, 19 липня 200 робітників місцевої фабрики іграшок Dongguan Suyi Toys вийшли з протестом до муніципального будинку уряду. Вони вимагали виплатити заробітну плату та матеріальну допомогу. На цій фабриці працює 470 чоловік. Замісник мера міста охарактеризував нинішні труднощі, як «не менші від тих, що були під час фінансової кризи».

Денні Лау здійснював інвестиційні вливання у Китай протягом 20 років, але зараз він співчуває підприємствам Гонконгу. Він зазначив, що за останні десять місяців рівень заробітної плати підвищився на 45%. Передбачити коливання цін на матеріали і сировину дуже важко, і це може дестабілізувати виробництво. Існуюча державна політика Китаю щодо сприяння підприємствам з Тайваню та Гонконгу не відіграє помітної ролі у стабілізації ситуації, що виникла.

Крім того, на материковому Китаї комуністичний режим, щоб конкурувати з іноземними підприємствами, підтримує місцевий приватний бізнес. Таким чином бізнесменів з Тайваню і Гонконгу загнали у глухий кут.

Свого часу компанії із Гонконгу прийшли у промисловий регіон Дельти Перлинної річки, щоб задіяти дешеву робочу силу і розмістити тут виробництво, яке б не вимагало високотехнологічного обладнання. Та сьогодні з ними конкурують місцеві компанії, які виробляють дешевший товар. У такій ситуації Гонконгські компанії змушені закриватися.

Пан Лау відверто говорить, що зараз компанії, які входять до складу асоціації, «загнані у глухий кут». «Це важко і надто складно».

*Дельта Перлинної ріки – один з найпотужніший промислових і торгових регіонів Китаю – загальнокитайська майстерня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...