• Китайські винищувачі літали біля спірних островів Дяоюйдао

  • Вівторок, 12 липня 2011 року

Суперечка між КНР і Японією за острова Дяоюйдао наростає.

Два китайських військових літаки наблизилися до спірної території. Східно-Китайського моря, відповідно до заяв Японії від 4 липня. Про це повідомило китайське інформагентство Сіньхуа. Коли літаки наблизилися на відстань близько 60 км від островів Дяоюйдао (япон. Сенкаку), повітряні сили самооборони Японії відразу ж підняли в повітря винищувачі F-15 з метою перехоплення.

Кілька японських човнів плавали біля цих островів 3 липня, в той час, коли міністр закордонних справ Японії прямував на переговори до Пекіну. Під час обговорень китайська сторона заявила, що Китай має «незаперечне право» на острови Сенкаку (Дяоюйдао).

Японська флотилія повернулася в порт наступного дня через несприятливі погодні умови. Японія вважає ці острови частиною своєї держави, посилаючись на міжнародне право.

Спірна територія багата не тільки рибою, але також нафтою і газом. Японці прагнуть приступити до освоєння ресурсів, залучаючи до співпраці інші країни в цьому регіоні.

Напруженість навколо спірних островів почала наростати з минулого року, коли китайський траулер протаранив два японські судна берегової охорони. Відтоді японською стороною було зафіксовано 10 випадків, коли китайські риболовецькі і патрульні кораблі запливали в спірні води Східно-Китайського моря. Цей інцидент став черговим у серії конфронтацій, причому в цьому році таких сталося вже сім.

Гері Пенсі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...