• Китайська поліція застрелила 14 демонстрантів-уйгурів

  • Середа, 20 липня 2011 року
Цього понеділка у Китаї відбулося зіткнення кількох десятків уйгурів з поліцією. Озброєні військові, що прибули на місце конфлікту, відкрили вогонь на враження. Ймовірна причина кривавого інциденту – розігнання поліцейськими мирної демонстрації.

Під час інциденту загинуло щонайменше 20 осіб, серед яких 14 уйгурів.

«Так, близько полудня у Хотані поблизу поліцейської дільниці поліцейські відкрили вогонь, ми дуже перелякались і не насмілилися піти подивитись»,  – розповів кореспондентові The Epoch Times один з мешканців повіту Хотан.

Влада Китайської Народної Республіки розцінюють інцидент як «спланований терористичний акт» з боку уйгурів.

 
Своєю чергою, представник Всесвітнього уйгурського конгресу (ВУК) Ділксата Раксіта (Dilxat Raxit) вважає, що жорстоке розігнання китайською поліцією мирної демонстрації перетворилося на криваву сутичку.

Як каже «Радіо Вільна Азія», Ділксат Раксіт повідомив американському інформаційному агентству Ассошіейтед Прес (The Associated Press), що у понеділок неподалік управління громадської безпеки зібралося понад 100 уйгурських демонстрантів. Причиною їхньої демонстрації вважають нещодавнє зникнення групи молодих людей, місце знаходження яких досі не відоме, а також рейдерські захоплення селянських земель.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...