• Банк Китаю звинуватили в причетності до фінансування терористів ХАМАСу

  • Понеділок, 18 липня 2011 року
Судовий процес про причетність Банку Китаю у фінансуванні двох терористичних організацій ведеться наразі у Верховному суді Нью-Йорка.
 
Десятки ізраїльтян, які стали жертвами тероризму, подали судовий позов до американського суду на Банк Китаю (Bank of China) і його американську філію за сприяння у фінансуванні Палестинського ісламського джихаду і ХАМАСу.

У звинуваченні мовиться, що Банк Китаю надавав сприяння і підтримував ці організації, визнані терористичними угрупованнями в Сполучених Штатах, Європі та Ізраїлі. Суддя Верховного суду Нью-Йорка почала процес, залишивши без уваги клопотання банку про відхилення позову 7 липня.

Банк Китаю звинувачується в тому, що знав про призначення грошових переказів, які робилися з 2003 року на імена керівників терористичних організацій в Іран, Сирію та інші країни Близького Сходу через американське відділення Банку Китаю. 

 
Оформити та подати позов допоміг Ізраїльський Центр права, що знаходиться в Тель-Авіві.

Згідно з матеріалами справи, кошти переводилися на рахунки Саїда аль-Шурафа, «старшого виконавця і агента, як Палестинського ісламського джихаду, так і ХАМАСу». Він передавав гроші лідерам угруповань в Ізраїлі, на Західному березі і Газі «з метою планування, підготовки і проведення терактів».

Відповідно до законів США, надання фінансовими установами банківських послуг терористичним організаціям та їх філіям є незаконним.

Гроші з «десятків» електронних переказів на загальну суму в «кілька мільйонів доларів», зокрема, використовувалися для фінансування бомбардувань і ракетних обстрілів проти ізраїльтян, говориться в обвинуваченні. «Сприяння [Банку Китаю] у наданні банківських переказів стало безпосередньою причиною тілесних поранень» у ході атак з 2006 по 2007 роки, йдеться в документах справи.

Судові матеріали також містять записи серії зустрічей 2005 року, коли ізраїльські офіційні особи інформували своїх китайських колег про терористичні цілі даних банківських переказів і попереджали їх, однак це залишилося поза увагою, кажуть адвокати позивачів.

«Позивачі ... стверджують, що [Банк Китаю] знав або повинен був знати про те, що перекази робилися в незаконних цілях», беручи до уваги попередження ізраїльтян.

Лідери Палестинського ісламського джихаду і ХАМАСу регулярно знімали суми в розмірі близько $100 тис. готівкою з Банку Китаю, як правило, протягом одного депозитного дня декілька років поспіль.

Банк Китаю «був зобов'язаний простежити, зробити звіт і відмовитися від виконання таких підозрілих і регулярних банківських операцій», але він цього не зробив, вважають обвинувачі.

У відповідь на звинувачення банк заявив, що справа повинна бути відхилена, тому що Китай, а не Сполучені Штати, повинен був стати більш належним місцем для висловлювання своїх скарг позивачами, відповідно до правової доктрини «невідповідне місце для розгляду справи». Проте суддя Верховного суду штату Нью-Йорк Барбара Кепнік постановила інакше, продовживши судовий процес і давши можливість обом сторонам надати найбільш повні докази для розкриття справи.

«Банку Китаю тепер доведеться надати нам докладну інформацію про всі банківські операції, які робилися за цими рахунками, особливо рахунками аль-Шурафа», - сказала директор Ізраїльського Центру права Ніцан Даршан-Лейтнер в інтерв'ю Jerusalem Post.

Даршан-Лейтнер повідомила ізраїльській газеті, що вона впевнена у правильності позову.

«У нас є всі докази того, що гроші прийшли з Сирії і були переведені на рахунок ХАМАСу», - сказала вона. «Ми зможемо переконати присяжних, що Банк Китаю підтримував терористичні організації, що вони були необачні і повинні будуть надати компенсації жертвам».

Це останній позов у серії аналогічних, в якому жертви тероризму Ізраїлю звинуватили Банк Китаю в пособництві у фінансуванні терористичних груп.

У 2008 році сотні ізраїльтян подали аналогічний позов у Лос-Анджелесі. Позивачі вимагали сотні мільйонів доларів як відшкодування збитків.

Китайські державні фінансові інститути не самотні у своїх зв'язках з терористами. Комуністична партія Китаю (КПК) і її філії регулярно надають підтримку терористичним організаціям, таким як Талібан і аль-Каїда, а також співпрацюють з режимами, які санкціонують тероризм у Північній Кореї, Сирії та Ірані, кажуть деякі експерти.

«Терористи - не вороги КПК. Вони є союзниками КПК у холодній війні проти демократичного світу», - сказав в інтерв'ю електронною поштою МакГір (McGuire), автор книги «Дракон у темряві: Як і чому комуністичний Китай допомагає нашим ворогам у війні з терором ».

Порядковий номер справи у Верховному суді штату Нью-Йорк: 102026-2009. Наступне судове засідання відбудеться 14 вересня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...