• Від нашестя водоростей потерпають пляжі в китайській провінції Шаньдун

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Четвер, 21 липня 2011 року

Водорості яскраво-зеленого кольору покрили узбережжя і всю прибережну акваторію міста Циндао в китайській провінції Шаньдун.

Водорості, які належать до різновиду морського планктону під назвою Enteromorpha prolifera щільним зеленим килимом покрили майже 500 км узбережжя Циндао.

Берег і море відомої туристичної зони тепер нагадують болото, де приймають водні процедури відпочивальники, при цьому вони абсолютно не звертають увагу на значні зміни в прибережній зоні. Водорості постійно прибувають, і незабаром, здається можна буде ходити пішки по поверхні «зеленого килима», не побоюючись провалитися у воду.

Адміністрація міста тим часом задіяла місцевих жителів, рибалок і навіть військових для очищення прибережної зони від непрошених морських гостей. Самі по собі водорості не є небезпечними і не токсичні, проте якщо «морські зарослі» вчасно не розчищати, то неодмінно буде зруйнована місцева екосистема через споживання водоростями великої кількості кисню і поживних речовин.

Крім того, якщо «зелений килим» почне гнити, то буде виділяється сірководень (газ з огидним запахом тухлого яйця), що викликає нудоту, запаморочення, судоми, і здатний викликати кому і навіть призвести до смерті. І якщо «зелень» не прибирати, то здоров'я місцевих жителів опиниться під серйозною загрозою, не кажучи вже про руйнування усього туристичного бізнесу міста Циндао.

Цвітіння водоростей почалося понад місяць тому. За цей час водолази, військові, рибалки та місцеві жителі встигли прибрати близько 300 тонн морської рослинності, яку відвозять вантажівками на ферми і там згодовують тваринам.

Зазначимо, що це вже не перший випадок «зеленої навали» в Циндао. За останні п'ять років місто вже пережило три таких напливи «морських гостей» - в 2007, 2008 і 2010 роках. Так, під час Літніх Олімпійських Ігор у Пекіні в 2008 році цвітіння водоростей ледь не завадило парусній регаті. І лише зусиллями понад 20 тисячі людей, які очистили водний простір, регату було врятовано.

На думку екологів, причиною появи «зелених килимів» на півдні Китаю є добрива що потрапили у прибережні води, а також розведення деяких сільськогосподарських видів водоростей на плантаціях, що призводить до аномально швидкого розвитку інших морських організмів.

Для боротьби з навалою водоростей у районі Циндао місцева влада має намір використовувати травоїдну рибу «Химера європейська» (Chimaera monstrosa). Ця риба здатна швидко й у величезних кількостях поглинати водорості і до того ж має попит на внутрішньому ринку. Так, в експерименті китайських вчених 20 риб химери менш ніж за 20 хвилин знищили 5 кг зеленої маси.

Місцева влада готова виділити близько 1 млн юанів (155,3 тис. доларів) для вирощування 300 тис. риб химери, щоб повністю позбавитися від «зеленої навали».


Відео NTDTV. Нашестя зелених водоростей на пляжі Циндао. 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...