• Гонконгська телекомпанія заплатила за «похорони» Цзян Цземіня

  • Вівторок, 6 грудня 2011 року

За недостовірну інформацію про смерть колишнього лідера КНР Цзян Цземіня на телекомпанію Asia Television Limited (ATV) наклали штраф розміром $39 тис. Про це повідомила японська газета «The Asahi Shimbun».

5 грудня служба нагляду за діяльністю засобів масової комунікації теле- і радіотрансляції заявила, що 6 липня ATV не змогла підтвердити достовірність інформації про смерть колишнього голови КНР. Окрім того, хоча телекомпанія офіційно вибачилася, це зробили із значною затримкою.

Президент і головний редактор телекомпанії пішли у відставку, пише російське агентство «ИТАР-ТАСС».

17 серпня Цзян Цземіню виповнилось 85 років. Стан здоров’я колишнього лідера Китайської Народної Республіки не дозволяє йому часто з’являтися перед широким загалом. Журналісти останній раз бачили його у Пекіні в жовтні цього року.

Передбачається, що восени 2012 р. саме Цзян Цземінь передасть символічне кермо влади новому поколінню лідерів Китаю.

Цзян Цземінь у світі здобув скандальну славу ініціатора масових репресій проти духовного руху Фалуньгун. Він розпочав переслідування в липні 1999 року, після того як влада Китаю підрахувала, що кількість послідовників Фалуньгун у країні досягла 70—100 млн людей, перевищивши число членів компартії.

У різних країнах світу на колишнього лідера КНР послідовники Фалуньгун подали численні судові позови. Цзян Цземінь звинувачується в тому, що за його наказом сотні тисяч людей були незаконно відправлені в трудові табори і в’язниці Китаю, де до них застосовують катування з метою змусити відмовитися від занять за Фалуньгун.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...