• Китайську провінцію Гуандун cтрясають протести

  • П'ятниця, 23 вересня 2011 року

Три дні поспіль розлючені китайці громлять урядові будівлі в провінції Гуандун — великому промисловому центрі Китаю. Тисячі людей протестують проти незаконного продажу їхньої землі, звинувачуючи в цьому корумпованих чиновників.

У місті Луфен третій день не припиняються масові протести селян через невдоволення політикою влади щодо продажу їх земель. Нападники розгромили сьогодні кілька урядових будівель, у тому числі поліцейський відділок і місцеве відділення Компартії.

Протести спалахнули ще 21 вересня. За різними оцінками, у них бере участь від декількох сотень до декількох тисяч чоловік. Фермери звинувачують корумпованих чиновників у незаконному продажі їх сільськогосподарських угідь й у відсутності компенсацій за відібрані землі.

«Протягом останніх років влада потихеньку продає нашу землю. Востаннє вони продали компанії-забудовнику земельну ділянку площею 224 гектара, — розповідає кореспондентові The Epoch Times місцевий житель пан Чжан, — ми нічого не знали про це. Зараз у нашому селі майже не залишилося орної землі, яка є єдиним джерелом наших доходів».

Для придушення протестів китайська влада надіслали загони міліції. Селяни відбивалися камінням і палицями. В результаті зіткнень постраждали десятки людей. За непідтвердженими даними, в результаті зіткнень з міліцією була убита дитина. За інформацією влади постраждало кілька поліцейських і їхні автомобілі.

Раніше, також у провінції Гуандун в селі Шатянь, довготривалі мирні протести фермерів біля офісу компанії-забудовника «Хуантін» призвели до кривавого зіткнення селян з озброєними людьми, найнятими компанією-забудовником.

В результаті, 18 вересня кілька десятків чоловік з довгими палицями почали бити протестувальників. Десятки селян отримали поранення, дев'ять з них потрапили до лікарні у важкому стані. Міліція, що приїхала за викликом, не втручалася і не намагалася шукати винних.

«Ця компанія зайняла нашу землю. Протягом трьох місяців ми намагалися вирішити цю проблему з владою, але безуспішно, чиновники не звертали на нас уваги. Тоді ми встановили намети біля будівлі компанії-забудовника на знак протесту. Тих людей найняла компанія, щоб нас вигнати», - розповідає кореспондентові The Epoch Times мешканка села.

Слід зазначити, що згідно зі звітом «Блакитна соціальна книга», опублікованому в 2005 році, в період з 1993 по 2003 рік кількість акцій протесту в КНР зросла з 10 тисяч до 60 тисяч. Надалі уряд Компартії відмовився від оприлюднення подібних звітів.

На думку старшого наукового співробітника Китайської академії соціальних наук Юй Цзяньжуна, починаючи з 2007 року, в КНР щорічно відбувається понад 90 тисяч масових протестів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...