ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ВВП Китаю вже досяг рівня 1949 року

Велика Епоха
Економіка Китаю зросла і досягла другого місця після США. Але у світовому масштабі, частка економіки КНР тільки наблизилась до рівня 1949 року. Це саме тоді, коли комуністи тільки прийшли до влади. Про це каже авторитетний китайський економіст Ху Сіндоу.

Типовий китайський селянин. Армія мігрантів з села - джерело дешевої робочої сили на якій ґрунтується зростання ВВП Китаю сягає більше 200 млн чоловік за рік. Фото epochtimes.com
Типовий китайський селянин. Армія мігрантів з села - джерело дешевої робочої сили на якій ґрунтується зростання ВВП Китаю сягає більше 200 млн чоловік за рік. Фото epochtimes.com
Професор економіки Пекінського технологічного інституту пан Ху Сіндоу (Hu Xingdou) говорить, що Валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю становить приблизно 5 — 6% від активності світової економіки. Такого рівня Китай досяг ще 60 років тому.

Згідно з останнім звітом Radio France International, економіка Китаю становить 4,5 трлн USD. [За офіційними даними Держстату КНР — ВВП Китаю становить $6,05 трлн — ред.]. У той же час об’єм економіки США у три рази більше і складає $14 трлн. Щодо ВВП на душу населення, то його рівень у США перевищує цей показник у Китаї в 14 разів.

Пан Ху зауважив, що у 17 сторіччі під час правління імператора Кансі (Kangxi), ВВП Китаю сягнув 32% світового рівня. Впродовж Опіумної війни у 19 сторіччі, це же показник сягав 20%. Й у останні роки династії Цін (Qing) досяг 11%. У 1949 році коли комуністи взяли владу у свої руки ВВП знизився до 6%. Упродовж Великої культурної революції, що продовжувалась з 1966 по 1976 роки, це показник упав до позначки 2%. Це був найнижчий показник ВВП у Китаї. Хоча сьогодні рівень ВВП у Китаї піднявся і становить майже 6%, це все ще досить жалюгідний показник для економіки Китаю.

Пан Ху також каже, що об’єм економіки сам по собі не може оцінити стан процвітання або занепад нації. Замість цього слід розглядати економіку країни з точки зору добробуту людей та в різниці між бідними та багатими. Так можна оцінити рівень життя людей у країні.

Водночас коли пан Ху розкриває наскільки слабкий вплив економіки комуністичного Китаю у світовому масштабі, китайський незалежний кінорежисер Ян Вейдун (Yang Weidong) взяв інтерв’ю у 200 освічених людей для своєї книги «Що на думці у 500 китайців» (The Minds of 500 Chinese). Багато хто з опитаних дуже сумніваються у достовірності офіційної оцінки ВВП у сучасному Китаї.