• Тибетських ченців ув'язнили в Китаї за «підбурювання до самогубства»

  • Вівторок, 6 вересня 2011 року

Китайський суд визнав винними в самогубстві тибетського ченця трьох його одновірців і засудив останніх до 10, 11 і 13 років позбавлення волі.

30 серпня суд провінції Сичуань засудив двох тибетських ченців за спонукання до самоспалення Рігзіна Пунцога, молодого монаха монастиря Кірті. Юнак підпалив себе в березні поточного року, протестуючи проти репресій у Тибеті, що проводить китайська влада.

Раніше, 29 серпня за аналогічним звинуваченням був засуджений ще один чернець на ім'я Дронгдру до 11 років в'язниці.

За повідомленням державного агентства «Сіньхуа», засуджені «організували і надихнули на самоспалення» Рігзіна, а також винні в його «навмисному жертвопринесенні». У той же час «Сіньхуа», умовчує про причини, які штовхнули самогубця на відчайдушний крок.

Як повідомляє телеканал NTD з посиланням на тибетські вебсайти, поліцейські, після того як загасили палаючого монаха, побили його до смерті. Після цього одновірці змогли забрати тіло Рігзіна в монастир.

Нагадаємо, що 16 березня ц. р. 21-річний чернець підпалив себе на знак протесту проти репресій комуністичного режиму КНР по відношенню до тибетців. Акт самоспалення був приурочений до річниці розстрілу мирних демонстрантів у Аба-Тибетському автономному окрузі в 2008 році, в результаті чого, щонайменше, сім осіб загинуло.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...