• В атаках на сайти самовикрився китайський режим

  • Вівторок, 30 серпня 2011 року
Телеканал CCTV у репортажі про китайську армію продемонстрував відеосюжет, яким викрив військове відомство КНР в атаках на сайти дисидентів. 6-ти секундний уривок фільму ставить під сумнів попередні заяви китайського уряду про непричетність до кібератак на закордонні веб-сайти.Враховуючи, що весь цивілізований світ усе частіше використовує комп'ютерні системи, починаючи з питань оборони і закінчуючи всіма галузями економіки, кібер-атаки можуть призвести до збоїв в їх роботі, і, таким чином, завдати шкоди безпеці країни.

У середині липня провладний китайський телеканал CCTV показав документальний пропагандистський фільм, в якому досить докладно розповідалося про можливості Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) вести кібервійну у віртуальному просторі.

Кадри фільму показують Інститут електротехніки китайської армії, який розробляє і використовує шкідливе програмне забезпечення. Також була представлена сама атака на сайти.

Так, у 6-ти секундному уривку фільму демонструються дії оператора, який, працюючи на комп'ютері військового відомства зі спеціальним програмним забезпеченням, ініціює атаку у віртуальному просторі. Відеокадри, що викрили Пекін виявлені тележурналістами NTD.

Так у відеосюжеті проглядається перелік веб-сайтів Фалуньгун. При цьому оператор вибирає один з веб-сайтів цього духовного руху - Minghui.org, який розташований у США й у наступну мить натискає кнопку з написом «Атакувати».

На думку Ерпіна Чжана, директора Асоціації досліджень Азії (Нью-Йорк, США) та представника Фалуньгун, відеосюжет у черговий раз викриває переслідування щодо Фалуньгун не тільки на материку Китаю, але й за кордоном. «Фалуньгун займаються люди багатьох національностей у більш ніж 100 країнах світу. Це переслідування безпосередньо загрожує громадянам інших країн», - вважає він.

Фалуньгун - духовний рух, який комуністичний режим КНР піддає гонінням з 1999 року. На материку Китаю за прихильність до Фалуньгун його послідовників арештовують, ув'язнюють на тривалі терміни і там же часто піддають тортурам.

В інших країнах світу [в понад 100 країнах - ред.] люди вільно займаються самовдосконаленням по Фалуньгун. Природно, вони повідомляють про факти гонінь їхніх однодумців, особливо про тортури і їх загибель. Також на своїх сайтах послідовники Фалуньгун закликають зупинити це переслідування. Більше того, намагаються притягнути винних до відповідальності.

Зрозуміло, уряду не подобається те, що демонструє правління комуністичної партії з іншою, маловідомої сторони. Це стосується не тільки Фалуньгун, але і будь-який іншої групи китайських громадян, що стала об'єктом політики репресій.

У липні розробник антивірусного програмного забезпечення компанія McAfee опублікувала звіт про найбільшу в історії масову атаку на інформаційні мережі різних організацій. Кібератака включала в себе проникнення в комп'ютерні мережі ООН, деяких урядів країн Америки, Європи та Азії, а також веб-сайти великих великих компаній.

Після того, як експерти з інформаційної безпеки поклали відповідальність на Пекін, то у черговий раз останній відкинув усі звинувачення. Цього разу уривок фільму ставить під сумнів попередні численні заяви китайського режиму про непричетність до кібератак на закордонні сайти.

Нагадаємо, що уряд Китаю неодноразово звинувачували в кібератаках сайти, зокрема, відомий інтернет-гігант Google.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...