• Китайські хакери: нова загроза

  • Хакерство — «ядерна бомба» ХХІ століття
  • Вівторок, 20 вересня 2011 року

Стратегія війни в індустріальний період полягала в ядерній зброї. В інформаційну еру бойові дії відбуваються в кібер-просторі. Хакінг, або хакерство, як передбачає сама назва, — річ аморальна. Однак китайські хакери виправдовують свої дії терміном «патріотизм».

На веб-сайті HUC — однієї з найбільших хакерських груп у Китай, — зазначено, що це патріотична організація. «Всі наші слова і дії засновані на патріотизмі та захисті честі Китаю. Наші голоси і вчинки є проявом згуртованості китайської нації».

На головній сторінці хакерського союзу Китаю, іншої відомої хакерської групи, демонструється червоний слоган: «Захищай честь нації; люби наш Китай; зміцнюй наш Китай і прославляй наш Китай».

У березні 2008 року китайські ЗМІ рясніли новинами про те, що видання CNN фабрикує неправдиві звіти, де стверджується, нібито Китай пригнічує тибетців. Це розгнівало китайців. Для помсти вони, починаючи з 19 квітня 2008 року, організували DDoS-атаку на сайт CNN.com, і вивели його з ладу на кілька днів.

Після того, як китайські фанати південно-корейської поп-групи «Super Junior» вступили в сутичку з китайською поліцією в Шанхаї, більше 100 тисяч китайських користувачів взяли участь в «священній війні 9 червня». Сайти уряду Південної Кореї, різних компаній, а також китайські сайти, присвячені цій країні, зазнали атаки. Хоча з самого початку конфлікт стався між китайськими фанатами і китайською поліцією, студенти вишів називають цю атаку «патріотичним вчинком».

Існує також багато інших видів хакерської діяльності невизначеного походження, в якій підозрюються китайські хакери.

У травні сайт Boxun.com, який базується в США і спеціалізується на темі прав людини, був закритий на кілька днів внаслідок DDoS-атаки після публікації низки статей із закликом до Жасминової революції в Китаї і зазначенням часу та місця в різних китайських містах, де повинні відбутися протести. Сайт Change.org, який ініціював петицію для звільнення Ая Вейвей, зібравши більше 100 тис. підписів, також був виведений з ладу.

На початку серпня компанія McAfee, яка розробляє захисне програмне забезпечення, повідомила про найбільшу в історії кібер-атаку — операцію Shady Rat. Експерти вказують, що вона має китайське походження, а її мішенню стали 72 сайти, включаючи сайти урядів, громадських організацій і компаній. Хакерська операція почалася в липні 2006 року і тривала кілька років.

Деякі фахівці вірять, що в кібер-перегонах Китай уже обійшов США.

Крайній націоналізм був великою загрозою 20 віку. У нинішньому ж столітті таку загрозу представляє хакерство. Міжнародна спільнота, включаючи країни та організації, що публікують неугодну інформацію для китайського режиму, повинні замислитися про все більш зростаючу загрозу, джерелом якої є «патріотично налаштовані» хакери.

Ча Си. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...