• Тисяча китайців кілька годин блокували автомагістраль через правозахисника

  • Вівторок, 20 вересня 2011 року

У китайському місті Наньнін невідомі серед білого дня у людному місці по-звірячому побили правозахисника. Міліціонери, які приїхали за викликом відмовилися проводити розслідування. Це викликало спалах народного гніву і незабаром близько тисячі китайців заблокували місцеву автотрасу, вимагаючи справедливості.

Інцидент стався ввечері 10 вересня в провінції Гуансі.

За словами учасників протесту, заступник керівника групи правозахисників на прізвище Чжоу (Zhou) був жорстоко побитий двома невідомими до втрати свідомості, коли виїжджав з робочого селища на своєму мотоциклі. Нападники втекли з місця події, залишивши жертву лежати на дорозі.

Міліціонери, які приїхали за викликом, дізнавшись про подію, не виявили інтересу і зібралися їхати геть. Люди зажадали, щоб вартові закону переглянули запис з відеокамери, яка спрямована прямо на перехрестя, але вони не захотіли робити що-небудь щоб розслідувати злочин.

З кожною хвилиною людей ставало дедалі більше, наростало їх обурення бездіяльністю міліції і назрів масовий протест. Близько тисячі людей сформували багатолюдний заслін на автодорозі і наспіх зробили плакати з написами: «відстояти справедливість, покарати злочинців».

«Більше 1000 жителів вийшли з протестом», - розповів місцевий житель Хуан (Huang), - «Дорога Ванчжоу (Wangzhou) була повністю блокована до 7 години вечора. О 22 годині, коли я пішов додому, машини все ще стояли в заторі. Люди були напружені і сердиті. Там було три або чотири плакати».

Кореспондент The Epoch Times зателефонував у місцеве відділення громадської безпеки, однак міліціонер відразу ж повісив трубку, як тільки почув, що дзвонять зі ЗМІ.

Тільки після опівночі до протестуючих вийшли партійний чиновник і начальник управління безпеки, і пообіцяли розібратися і дати відповідь. Після цього флешмоб припинився і люди розійшлися.

Місцеві жителі вважають, що Чжоу був побитий через його правозахисну діяльність та його участь у протестах проти примусового виселення робітників з житлового фонду автомобільного заводу міста. Міліція ж перебуває в змові з організаторами виселення, тому відмовилася розслідувати злочин.

За інформацією місцевого управління житлового господарства житловий комплекс працівників заводу був проданий без узгодження з мешканцями за низькою ціною та в найкоротші терміни. Більше 900 сімей постали перед фактом їх виселення з квартир без надання будь-якої компенсації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...