• У Китаї ув'язнили сімох послідовників Фалуньгун

  • Понеділок, 12 вересня 2011 року
За прихильність до Фалуньгун суд в китайській провінції Сичуань засудив до тюремного ув'язнення сімох послідовників цього духовного вчення.

Районний суд міста Ченду засудив шістьох послідовників Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа - ред.) на терміни від двох до трьох років ув'язнення. По відношенню до сьомого прихильника руху Гу Хуайбіна було винесено більш жорсткий вирок - сім років позбавлення волі.

Засідання суду відбулося ще 26 серпня, проте родичі засуджених лише нещодавно змогли розповісти The Epoch Times про вирок. Також стали відомі подробиці справи і думки адвокатів.

Як заявили на суді адвокати, слідування вченню Фалуньгун не підпадає під статтю 300 Кримінального кодексу КНР, у порушенні якої звинувачують послідовників Фалуньгун (під приводом цієї статті в Китаї часто переслідуються віруючі - ред.).

На думку адвокатів, Фалуньгун не суперечить законам Китаю, навпаки, його послідовники лише реалізують свої права, закріплені законодавством КНР. Зокрема, адвокати приводили положення Конституції, згідно якої «громадяни Китаю користуються свободою віросповідання», «користуються свободою слова, друку, зборів» і т. д.

Усі семеро прихильників руху були заарештовані влітку 2009 року.

Захисники повідомили, що сімох затриманих тримали в ув'язненні більше 2 років, грубо порушивши допустимі строки досудового арешту. Також, за їхніми словами, суд чинив перешкоди їх професійній адвокатської діяльності .

За словами родичів ув'язнених, за день до судового засідання біля суду були встановлені відеокамери спостереження. Наступного дня біля будівлі суду були посилені поліцейські патрулі: чергували як співробітники поліції так і люди в штатському.

Такі заходи влада прийняли для вистежування прихильників Фалуньгун, які могли прийти на судове засідання, щоб підтримати своїх однодумців, вважають  рідні засуджених.

Також вони повідомили, що перед засіданням суддя Хуан І особисто відвідав обвинувачених і умовляв їх визнати на суді провину і відмовитися від найнятих родичами адвокатів, за що обіцяв винести м'який вирок. Також суддя запропонував послуги адвокатів, наданих судом. Послідовники Фалуньгун не прийняли його пропозицій.

Суд був оголошений відкритим, але бути присутнім на ньому дозволили лише по одному родичу від підсудного, хоча в залі суду було близько 30 місць для сидіння. Решта місць, зайняли всі ті ж особи в штатському. Засідання тривало близько 11 годин.

На суді обвинувачені розповіли, що під час арешту їм не пред'явили ордерів, а під час ув’язнення поліція застосовувала до них тортури, щоб домогтися необхідних зізнань.

Гу Хуайбін повідомив суду, що його прикували наручниками до грат камери і не дозволяли спати вночі. Якщо він засинав, його обливали водою або ж били палицею. Під час нанесення побоїв поліцейський говорив: «Спробуй на смак державну диктатуру».

На суді ніхто із засуджених не визнав себе винним, вони мають намір оскаржити вирок.

Нагадаємо, в 90-і роки медитативна практика Фалуньгун завоювала величезну популярність у Китаї: кількість її послідовників досягло за різними оцінками 70 - 100 млн чоловік. У липні 1999 року режим компартії оголосив Фалуньгун поза законом і зробив його послідовників черговим об'єктом політики репресій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...