• Китай бажає бачити Палестину в ООН

  • Четвер, 8 вересня 2011 року

Китай підтримує намір Палестини стати членом ООН. Про це заявив офіційний представник МЗС Китайської Народної Республіки, виступаючи на брифінгу в Пекіні 7 вересня.

Цзян Юй, представник зовнішньополітичного відомства КНР, відзначила, що Китай поважає і розуміє наміри Палестини підняти питання в ООН про створення незалежної держави, повідомляє «Сіньхуа». «Ми підтримуємо створення повністю суверенної палестинської держави в кордонах 1967 року зі столицею в Східному Єрусалимі», — підтвердила вона.

Раніше, наприкінці серпня спецпосланник КНР по Середньому Сходу під час зустрічі з Генсеком Ліги арабських держав Набілем аль-Арабі, повідомив, що Пекін схвалює готовність Палестини звернутися до ООН з метою добитися членства в цій міжнародній організації.

Необхідно зазначити, що Китай підозрювався у причетності до поставок зброї і в фінансуванні палестинських організацій, визнаних в багатьох країнах терористичними.

Так, у липні Верховний суд штату Нью-Йорк, після двох років вивчення доказів, прийняв рішення розглянути позов жертв ракетних атак з боку «ХАМАСу» і «Палестинського ісламського джихаду» до Банку Китаю (Bank of China).

У 2009 р. десятки ізраїльтян, які втратили родичів у результаті ракетного обстрілу Ізраїлю з сектора Гази, подали позови до суду на Банк Китаю за сприяння у фінансуванні Палестинської ісламського джихаду і ХАМАСу. На їх рахунку з 2003 по 2007 рік китайський кредитна установа перевела десятки мільйонів доларів для придбання реактивних снарядів Qassam, вважають заявники.

Ізраїльські військові встановили, що рух ХАМАС має в своєму арсеналі переносні зенітно-ракетні комплекси, вироблені в Китаї. Про це повідомило в квітні цього року видання WorldTribune.com. «Сьогодні ХАМАС став реальною загрозою для наших літаків», — наводить видання слова високопоставленого офіцера ізраїльської армії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...