• Контроль цін на свинину погіршив становище селян у Китаї

  • Понеділок, 28 листопада 2011 року

Після стрибка цін та нової хвилі інфляції, що почалась у травні, китайський режим встановив державний контроль цін на свинину. Це зумовило подальший тиск на місцевих селян і спричинило збільшення імпорту свинини з інших країн, заявляють аналітики галузі та китайські фермери.

Пані Чень з округу Наньтун провінції Цзянсу, яка вирощує свиней, каже, що у порівнянні з вереснем цього року ціна на свинину зменшилася на 20%. Зараз селяни, що розводять свиней, ледве досягають беззбитковості, додає вона.  

«На початку цього року ціна на свинину була дуже хороша і селяни мали змогу заробити якусь копійчину. Але влада спробувала контролювати… Ціна на живих свиней зараз настільки низька, що ми не можемо нічого заробити. Якщо вона ще подешевшає, ми матимемо збитки. Ідея контролю цін належить прем’єру Вень Цзябао. Ми не знаємо, коли це рішення припинить свою дію», — каже пані Чень.

Разом із падінням цін збільшується імпорт свинини

Як зазначає газета Securities Daily, Китай імпортував 37 тис. тонн свинини зі США у вересні. Це найбільший об’єм за останні 10 років. Згідно з даними звіту Міністерства торгівлі, Китай імпортував 870 тис. тонн свинини і продуктів зі свинини з січня по вересень цього року. Це на 44,6% більше, ніж за той же період минулого року. Найбільше імпорту зі США, Данії та Канади. Загальне зростання імпорту свинини в порівнянні з минулим роком сягнуло 700%.

Власник господарства, де вигодовують свиней, із округу Шицзячжуана провінції Хебей пан Цзян розказав кореспонденту Великої Епохи, що зараз на ринку понад 30% свинини є імпортованою, і це дуже впливає на китайських селян.

Пані Чень вигодовує свиней впродовж семи років і має 400 голів. Вона каже, що поросята зараз коштують недешево, корм для свиней підскочив у ціні через підвищення вартості зерна, вирощувати свиней тепер дорого. У такій ситуації та з поширенням свинячих захворювань тут легко втратити гроші, додає вона.

Вирощувати свиней у США майже вдвічі дешевше, ніж у Китаї, повідомляє газета First Financial Daily з посиланням на слова експерта. Живі свині у США коштують $1,48 за кілограм, у Європі — $1,8. У Китаї ж ціна за кілограм свинини сягає $2,66, що в 1,79 разів більше, ніж у США та в 1,48, ніж у Європі, пишеться в газеті. Навіть якщо додати транспортні витрати та митні збори, американська свинина коштує дешевше ніж та, що вирощена в Китаї, відзначає експерт.

Оскільки у США не виявлена свиняча холера та деякі інші свинячі хвороби, американські фермери не застосовують дорогі щеплення та можуть зекономити на ветеринарних заходах. Корм для свиней у США також дешевший.

Китайські блоггери, обговорюючи ці статті, у своїх повідомленнях висловлюють невдоволення тим, що китайський режим не збирається допомагати селянам.

Версія англійською мовою: The EpochTimes

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...