• Тисячі робітників страйкують у Китаї

  • Вівторок, 22 листопада 2011 року

Понад 6 тисяч робочих взуттєвої фабрики 17 листопада протестували проти істотних скорочень їхніх премій. До місця демонстрації були стягнуті сотні міліціонерів і солдатів.

Страйк біля взуттєвої фабрики Юйчен у місті Дунгуань провінції Гуандун спровокувало оголошення про те, що менеджери середньої ланки і всі робочі будуть позбавлені премій через низькі доходи фабрики. Проте вище керівництво не зробило спроб провести переговори.

Один із працівників фабрики на ім'я Люй розповів, що коли протестувальники перебували на відстані 6 метрів від будівлі місцевої адміністрації, міліція блокувала їм шлях.

«П'ять чи шість міліціонерів атакували одного робітника. Деякі працівники були в крові після побоїв. Вони [міліція] холоднокровні тварини», — сказав він.

Менеджер середньої ланки, який відмовився назвати своє ім'я, сказав, що до місця демонстрації була стягнута воєнізована міліція, місцева міліція, спецслужби, а також близько тисячі солдатів.

Інший робітник, який також побажав зберегти анонімність, розповів, що за відсутності понаднормової роботи і премій робочі заробляють близько $175 в місяць (1,4 тис. грн), що після виплати податків становить вкрай малу суму.

Він сказав, що раніше вони заробляли близько $346 (2,8 тис. грн) за 8-годинний робочий день і 2-годинну понаднормову роботу протягом тижня, а також 8 годин понаднормової роботи по суботах, що дозволяло їм зводити кінці з кінцями.

Взуттєва фабрика Юйчен належить компанії Pou Chen Group, яка заявляє на своєму сайті, що є одним із провідних виробників взуття у світі. Компанія виготовляє взуття для таких відомих брендів, як Nike, Adidas, Reebok і New Balance.

За словами керівництва фабрики, робітники розчаровані новими правилами, тому переговорний процес все ще триває.

Місцеві джерела розповіли, що керівництво фабрики 27 жовтня опублікувало повідомлення про прийдешнє звільнення 18 менеджерів середньої ланки, які пропрацювали на фабриці останні 10 років. Причинами називалися значне зменшення замовлень та асортименту продукції.

Однак звільнені менеджери стверджують, що при їх скороченні не були дотримані правові процедури, а також, що їм не виплатили відповідні компенсації. З цієї причини вони оголосили страйк і подали позов до суду на фабрику.Чень Цзінхуей, Гу Цінер

Оригінал англійською: The Epoch Time

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...