ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як китайський уряд покращує ситуацію з правами людини

Велика Епоха
Разом із заявами Пекіну про успіхи у дотриманні прав людини в Китаї, влада на місцях продовжує політику репресій відносно неугодних соціальних груп.

Чжао Баолі, послідовниця Фалуньгун. Фото з epochtimes.com
Чжао Баолі, послідовниця Фалуньгун. Фото з epochtimes.com
Щодо Чжао Баолі, послідовниці духовної практики Фалуньгун* з китайської провінції Хебей, влада інкримінували статтю 300 Кримінального кодексу КНР. Ця стаття аналогічна статті «участь у контрреволюційній організації» (54-11 КК УРСР) за якою в Україні, аж до 1960 року, карали віруючих християн.

Чергові засідання суду у справі прихильниці Фалуньгун відбулися 9 та 28 вересня в суді міста Ченде. Жінку звинуватили у виготовленні фотографій і компакт-дисків про вчення Фалуньгун, а також про концерти творчого колективу Shen Yun. Ці ж матеріали представлені на суді головним доказом. За словами державного обвинувача, виготовлення та поширення цих матеріалів є злочином.

Як сказав адвокат, представники прокуратури не намагалися доводити чи є злочином виготовлення дисків і фотографій, вони лише вказували на сам факт їх виготовлення. Суддя, в свою чергу, зайнявши сторону обвинувачення, не намагався робити вигляд, що займає нейтральну позицію.

«Кримінальні покарання застосовуються у разі нанесення шкоди суспільству. Виготовлення дисків і фотографій не завдають шкоди ні суспільству, ні державі. Практика по Фалуньгун принесла для підзахисної гармонію в її родині і користь для її власного здоров'я: вона позбулася захворювань шлунка і молочної залози», - виступаючи на судовому засіданні сказав захисник.

Чжао Баолі намагаються визнати винною за те, що вона отримала користь і хотіла цим поділитися з іншими, виготовляючи матеріали про Фалуньгун і потім поширюючи їх, сказав адвокат. Це, на його думку, суперечить Конституції КНР, згідно з якою «громадяни Китаю користуються свободою слова, друку, зборів», а також «користуються свободою віросповідання».

Також, за словами адвоката, диски із записом концерту є культурною програмою, мистецтвом. Цей формальний доказ не може бути підставою для звинувачення людини в злочині.

Нагадаємо, що переслідування послідовників Фалуньгун у Китаї не припиняється вже 12 років. Так нещодавно в іншій китайській провінції - Сичуань - на строки від 2 до 7 років режим компартії засудив сімох практикуючих Фалуньгун.

У звіті Міжнародної амністії (МА) з прав людини за 2011 рік стверджується, що влада КНР відновили кампанію по «перетворенню» послідовників Фалуньгун, вимагаючи, щоб працівники в'язниць і виправних таборів примушували їх відмовитися від своєї віри. Тих, хто не бажав підписати заяву про відмову від Фалуньгун, піддавали тортурам. За заявою МА, численні з них загинули в ув'язненні або незабаром після звільнення.

Також слід зазначити, що ці судові процеси проходили одночасно з проведенням в Пекіні форуму з прав людини «Культурні традиції, система цінностей і права людини», який відбувся 21-22 вересня.

Як повідомило офіційне агентство «Сіньхуа», під час форуму Ван Чень, глава прес-канцелярії держради Китаю заявив, що за останні 30 років урядом КНР були прийняті ефективні заходи для розвитку сфери прав людини і що забезпечення прав людини в країні вийшло на новий рівень.

Довідка The Epoch Times

*Фалуньгун – медитативна практика, яка наприкінці минулого століття завоювала популярність у Китаї: кількість послідовників досягло за різними оцінками 70–100 млн чоловік. У липні 1999 року режим компартії оголосив Фалуньгун поза законом і зробив його послідовників черговим об'єктом політики репресій.