• Влада КНР придушила протест військових ветеранів

  • Вівторок, 15 листопада 2011 року

Щоб заявити про своє важке фінансове становище, колишні китайські військовослужбовці організували акцію протесту. Вони вважають, що влада не забезпечує їх мінімальною грошовою підтримкою і змушує їхні сім’ї жити на суспільному узбіччі.

8 листопада близько 500 колишніх військовослужбовців вийшли з протестом перед офісом Комітету з питань захисту праці і соціальної безпеки у місті Ухань провінції Хубей. Протестуючі мали надію вирішити проблеми соціального забезпечення комісованих військовослужбовців. Згодом на місці акції з’явилася велика кількість міліції. У результаті сутички 10 людей отримали поранення.

Кореспондент Великої Епохи не мав змоги безпосередньо поспілкуватися з учасниками акції. Колишній військовослужбовець Хуан Цзяньчжун з міста Яньтай провінції Шандун, який знав про акцію, прокоментував цю подію по мобільному телефону. Він зазначив, що відставні військовослужбовці у КНР живуть досить бідно, особливо ті, хто не зміг знайти роботу після виходу у відставку. Найважче тим, хто залишив армію до 50 років, оскільки вони не досягнули пенсійного віку для військовослужбовців.

Пан Хуан каже, що багато солдатів стали безробітними після того як комісувались і не мають ніякої можливості влаштуватися на роботу. Пенсії їм ледве вистачає, щоб заплатити за лікування.

«Ми сподіваємося, що комісовані військовослужбовці матимуть пенсію на рівні середньої зарплати — це те, що ми вимагаємо, — каже пан Хуан. — Ми хочемо, щоб до нас ставилися як до офіцерів, які служили в армії. Ми навіть цього не можемо отримати. Досі немає ніякої відповіді».

Наприкінці жовтня у центі міста Чанша провінції Хунань відбулася інша акція протесту колишніх військових. Понад 10 ветеранів В’єтнамської війни з плакатами протестували проти бідних умов життя і вимагали державної допомоги. Вони привернули увагу громадськості до проблеми низького рівня соціального забезпечення ветеранів, зібравши навколо місця акції понад 1000 людей, деякі підтримували протестувальників.

Місцеві чиновники, побоюючись, що цей захід перетвориться на масові заворушення, викликали сотні солдат зі спеціального підрозділу міліції Ченьгуань*, щоб розігнати ветеранів.

Активіст із захисту прав людини з Нью-Йорку Лю Цін каже, що ставлення китайського режиму до військових на службі у порівнянні з комісованими суттєво відрізняється. «Метод, який використовує компартія Китаю полягає в тому, щоб позбавитися від тих, хто вже не потрібний, — каже пан Лю. — Натомість солдати, а особливо офіцери в армії забезпечені дуже добре».

«Щоб мати можливість ефективно використовувати їх, щоб солдати добре служили і виконували накази режиму компартіі Китаю, зарплату солдатам значно підвищили, одразу на декілька тисяч юанів (1000 юанів становить приблизно $157). Під час останнього підвищення зарплати, офіцерам підняли її на 4000 юанів, і навіть лейтенантам підвищили більше ніж на тисячу. Це суттєво перевищує середній рівень зарплат у КНР», — додає пан Лю.

*Ченьгуань — численний підрозділ міліції, котрий застосовує насильство і погрози, щоб впливати на громадян КНР. Такі підрозділи існують у кожному місті і підпорядковані комітетам із забезпечення правопорядку при міській адміністрації.

Оригінал англійською: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...