• Китайські нафтові компанії навмисне спричиняють дефіцит палива — аналітики

  • Середа, 9 листопада 2011 року

Після падіння цін на нафту на початку жовтня в КНР експерти заявляють, що два державних нафтових гіганти, які монополізували постачання нафти, спричинили брак палива у приватних автозаправних станціях в багатьох провінціях.

За словами джерел всередині галузі, китайські компанії PetroChina і Sinopec навмисно викликають дефіцит нафти для збільшення свого прибутку, продаючи її тільки певним замовникам, а не всьому ринку.

Останнім часом повідомлення про нестачу палива часто з'являються в східних провінціях — Аньхой, Цзянсу і Чжецзян, а також в головних містах в центральній і західній частині Китаю, таких як Ченду, Чунцін, Ухань і Цзінань.

Із 95 тис. автозаправних станцій у Китаї 44 тис. перебувають у приватній власності. Сьогодні половина приватних АЗС переживають недостачу дизельного палива, сказав Чжао Юшань, президент Торгового комітету зі збуту нафти в Китаї, в інтерв'ю телебаченню New Tang Dynasty (NTD).

Газета Yunnan Daily повідомила 25 жовтня, що водії в місті Куньмін провінції Юньнань так і не змогли заправитися, простоявши всю ніч у майже 3-кілометровій черзі.

«Ми відкриті цілодобово. Довга черга починає формуватися до обіду щодня. Ми отримуємо паливо о 12:30, і до п'ятої години вечора його вже немає», — розповів Великій Епосі власник АЗС в місті Куньмін.

Водій вантажівки з міста Харбін у північній частині країни сказав, що дефіцит дизельного палива поширився на великій території в північно-східному Китаї, а також, що багато АЗС припинили продаж палива.

«Неможливо дістати дизель, навіть якщо ти готовий заплатити високу ціну. Багато водіїв вантажівок змушені відмовитися від нічної роботи», — сказав він.

Власник АЗС із провінції Харбін розповів газеті Economic Information Daily, що як тільки ціни на нафту впали, компанії PetroChina і Sinopec перестали постачати їм паливо. «Зараз ми можемо підтримати обсяги наших поставок тільки шляхом сплати високої ціни посередникам», — сказав він.

Джерело з нафтопереробної галузі в провінції Шаньдун розповів Beijing News, що нестача палива, в основному, викликана маніпуляціями цих двох нафтових гігантів.

У свою чергу, компанія PetroChina недавно заявила, що понесе в цьому році збитки у розмірі $7,9 млрд.

Разом із тим, за словами Чжао Юшань, державні компанії завжди скаржаться на втрати, понесені на стадії видобутку нафти, проте забувають згадати про величезні доходи, отримані від збуту.

«Коли ціни на нафту падають, вони намагаються зобов'язати уряд повернути їх на колишній рівень. Вони ніколи не говорять, скільки отримали прибутку, а тільки скаржаться на понесені збитки. Національні ресурси їм віддали задарма, а вони ще хочуть нажитися на людях, піднімаючи ціну на бензин», — сказав пан Чжао в інтерв'ю NTD.

Хуан Кайпін, науковий працівник з приватного аналітичного центру в Пекіні Transition Institute, розповів NTD, що монополія з боку державних нафтових компаній викликала дефіцит палива.

«Тільки три державні компанії можуть імпортувати нафту. Вони монополізують все від імпорту до продажів. Доходи компаній PetroChina і Sinopec становлять близько 90 відсотків від обороту всієї галузі», — сказав він.

Менеджер з продажів Китайської національної корпорації з видобутку нафти, що побажав залишитися анонімним, розповів Великій Епосі, як ці два монополіста намагаються підвищити ціни.

«Зараз, коли попит на паливо високий, все, що необхідно зробити компаніям PetroChina і Sinopec — це припинити продавати паливо всім учасникам ринку, за винятком своїх старих клієнтів і особливих замовників. Ці два гіганти скоротили поставки палива автозаправним станціям, щоб навмисне навести на них паніку. В іншому разі як би вони ще могли підняти ціни на бензин?».Шеріл Чень, The Epoch Times

Оригінал англійською: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...