• У Китаї шоста частина сільськогосподарських земель уражена важкими металами

  • П'ятниця, 11 листопада 2011 року
Шоста частина сільськогосподарських земель у Китаї уражена важкими металами, загальна площа забрудненої землі перевищує  20 млн гектарів, зауважив експерт з Китайської академії аграрного машинобудування. 
Щорічно вирощується 12 млн тон продукції, зараженої важкими металами. Це спричиняє економічний збиток у розмірі близько 20 млрд юанів ($3,15 млн). Про це повідомив професор Ло Сивень на семінарі, який організувала Асоціація науки і техніки у провінції Гуандун 10 жовтня.   
Промислово розвинені прибережні райони потерпають від ще більшого забруднення важкими металами. Частіше у цих районах виявляють такі токсичні речовини як ртуть, кадмій і мідь. 
«У провінції Гуандун тільки 11% ґрунту не забруднено, 77% — частково, а 12% — серйозно заражено», — зазначає пан Сивень.
«У районі озера Тай у дельті річки Янцзи забруднена одна третя частина земель. У провінції Хубей уражено 40 тис га, що становить 10% від загальної площі», — каже Ло Сивень.
На думку Сивеня, забруднення водних ресурсів — це також серйозна проблема в Китаї. Кількість непридатної до вживання води у провінції Чжецзян становить 84%. Через ураження річки важкими металами у місті Леншуйцзян провінції Хунань 37% врожаю рису виявилось забрудненим. Морські продукти у провінції Гуандун  теж мають таку проблему.
Згідно з даними Комітету з питань народонаселення, ресурсів і навколишнього середовища Китаю, 70% річок і озер у 2005 році вже вважалися забрудненими.
Смерть у розквіті сил
Цифри, які навів пан Сивень вражають, але зарубіжні експерти вважають, що реальна ситуація ще гірша. 
Експерт у галузі екології Ван Вейло, який зараз мешкає у Німеччині, повідомив радіо Вільна Азія (Radio Free Asia), що реальне забруднення важкими металами у КНР набагато сильніше, ніж офіційно визнає китайський режим. 
Письменник-дисидент Чжен І ще десять років тому висловлював стурбованість стосовно того, що люди в КНР не можуть більше вживати воду з річок як раніше. Крім того, шкідливі речовини, які несе вода у річці, спричинили численні ракові захворювання у багатьох селах. Пан Чжен називає ці річки «раковими».
Торік популярний китайський портал з охорони здоров’я disease.39.net повідомив, що було документально підтверджено існування 197 «ракових селищ». Якщо додати інші села, у яких потенційно можуть бути хворі на рак, то в КНР вже буде близько 247 таких «ракових селищ» у 27 провінціях.
Забруднення важкими металами води і ґрунту спричиняє високий рівень смертності та захворюваності в КНР.
Смерть настає у ранньому віці. Газета Economic Information Daily повідомляла, що цього року в одному селі в період із січня по травень було зафіксовано шість випадків смерті від раку. Середній вік хворих становив 45 років.
 
Оригінал англійською: The Epoch Times
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...