• Маніпуляції на фондовому ринку насторожують інвесторів у Китаї

  • Середа, 21 грудня 2011 року

Китайська Комісія регулювання ринку цінних паперів (CSRC) 9 грудня повідомила про випадок маніпулювання, в результаті якого зловмисники отримали незаконний прибуток розміром $67,2 млн, використавши метод «накачування і скидання»* 552 акцій.

Це найбільший випадок маніпулювання, що виявили на фінансових ринках у Китаї. Причетні до цієї події здійснювали приховане придбання акцій безпосередньо перед оприлюдненням ними фальшивих позитивних новин.

Згідно з інформацією CSRC з квітня 2007 року по жовтень 2009 року Сюе Шужун, Чжен Хунчжун та інші, використавши прізвища 70 людей, обманним шляхом, відкрили 112 капітальних рахунків на 44 фондових біржах.

Потім вони задіяли 148 різних рахунків цінних паперів й купили попередньо відібрані акції на суму понад $300 млн.

У той же час Сюе і Чжен за допомогою медіакомпанії встановили контакти з 10 фондовими біржами, 8 консультантами з питань інвестицій і 30 аналітиками у сфері цінних паперів. Вони випускали телевізійні програми, що транслювалися 9 телестанціями, рекомендуючи придбати їхні акції, щоб привабити інвесторів. Одразу після виходу реклами вони швидко продавали свої акції, які придбали заздалегідь, і отримували чистий прибуток.

За такою схемою вони реалізували 552 акції на загальну суму близько $9 млрд і незаконно отримали прибуток розміром $67 млн.

Представник CSRC розповів китайським ЗМІ, що це унікальний випадок, оскільки було залучено величезну суму грошей, безпрецедентну кількість акцій, телевізійну рекламу, що приваблювала інвесторів, та витончені операції через звичайні компанії, які залишалися поза увагою слідчих органів.

За інформацією аналітика з компанії China Merchants Securities Лі Веня (псевдонім), на китайському фондовому ринку часто існує доробок значного капіталу для маніпулювання. «Час від часу, коли ми спостерігаємо за даними з фондового ринку, ми можемо помітити потужних гравців, які маніпулюють на ринку. Іноді, коли трапляються якісь позитивні події, відбувається різкий розпродаж. Але буває й так, що на фондовому ринку справи йдуть добре, коли зовсім немає позитивних новин», — каже Лі Великій Епосі.

На китайському фондовому ринку з початку цього року двічі траплявся спад. Відбулося 25%-падіння, з 3070 пунктів на піку до 2300.

Основні принципи роботи фондового ринку не діють у Китаї

Причиною зниження може бути обмеження кредитних умов, впроваджене китайським режимом, а також постійна корупція на фондових ринках — фактор, який створює райські умови для збору грошей з населення державними підприємствами (ДП), зазначає Ляо Шимін, економічний оглядач із США.

Основні принципи роботи фондового ринку не діють у Китаї, вважає Ляо. На що трейдери дійсно покладаються — це внутрішня інформація.

Ляо каже що, ще за часів прем’єра Чжу Жунцзі, у 90 роках, китайський фондовий ринок вважали «платформою для реформування державних підприємств». Це допомогло деяким збанкрутілим ДП отримати фінансову підтримку. «Китайський фондовий ринок фактично є місцем для експропріації державними підприємствами грошей народу», — додає Ляо.

Приватним інвесторам тут дуже важко заробити гроші, каже Ляо. Це підтвердило й онлайн опитування, яке нещодавно провела компанія Shanghai Securities News на сайті stockstar.com. Згідно з даними цього опитування, близько 90% приватних інвесторів понесли збитки за перші три квартали цього року.

Гао Цзитань і Гарі Пенсі, Велика Епоха (The Epoch Times)

Оригінал англійською: The Epoch Times

*Накачування і скидання — незаконна практика штучного підвищення цін на акції, що вводить в оману покупців, з метою продати дешеві акції за вищою ціною.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...