• Тисячі селян зіткнулися з озброєними міліціонерами в Китаї

  • Вівторок, 13 грудня 2011 року

11 грудня у повіті Луфень провінції Гуандун понад 5 тис селян з різними сільськогосподарськими інструментами у руках зійшлися в бійці з тисячею озброєних до зубів міліціонерів. Міліція застосувала зброю та сльозогінний газ. У цьому районі за останні місяці відбулося кілька масових і добре організованих протестів.

Причиною невдоволення селян стало незаконне захоплення посадовцями землі, розкрадання компенсаційного фонду, а також арешт чотирьох сільських представників. Про це сповістили ЗМІ місцеві жителі.

Згідно з повідомленням на інтернет-порталі Weibo, 8 грудня 12 сільських представників оприлюднили перелік незаконно захоплених посадовцями ділянок землі і розказали про розкрадання 4,8 млрд юанів ($750 млн) призначених для виплати компенсацій за землю. Місцева влада арештувала цих представників, чим викликала сильне обурення селян.

У суботу, 10 грудня, понад 8 тис селян, озброївшись залізними трубами та камінням, вийшли на вулиці. Також вони тримали у руках плакати з написами «Геть корумпованих посадовців» і «Поверніть нашу землю». Крім того, протестувальники забарикадували дороги і вимагали звільнити своїх заарештованих представників, погрожуючи почати повністю ігнорувати існуючу владу. Про це повідомила газета Oriental Daily News.  

Як розповіли місцеві жителі Великій Епосі, 11 грудня один із заарештованих, 42-річний Сюе Цзіньпо, помер від побоїв у міліцейському відділенні через три дні після арешту. Місцева влада вказала, що причиною смерті став раптовий серцевий напад.

За словами пана Лю з села Укань, 11 грудня надвечір міліція «прокралася в село як примара» на машинах з відключеними фарами. Як тільки місцеві жителі помітили їх, міліцейські почали волати у гучномовець: «Чинити супротив міліції є незаконною дією. Складіть зброю і дозвольте нам в’їхати у село». На що селяни глузливо відповідали: «Хто повірить вашій брехні», — каже Лю.

Кілька тижнів тому, 21 вересня, тисячі жителів з Укань вийшли з протестом до будівлі місцевої адміністрації проти незаконного захоплення землі посадовцями. Вранці 22 вересня спеціальний міліцейський підрозділ придушив цей протест. Десятки людей отримали поранення і потрапили до лікарень. Але селяни і далі відстоювали свої права, організувавши кілька мітингів з тисячами учасників і вимагаючи повернення захоплених земель та покарання корумпованих чиновників.   

Як раніше повідомляла Велика Епоха, від продажу та використання незаконно захопленої землі китайські чиновники мають хороший прибуток, тоді як селяни лишаються без засобів для існування.

Під час останнього протесту сільські жителі також висловили своє невдоволення з приводу маніпуляцій на сільських виборах. Секретар партійного осередку обіймає цю посаду понад 40 років без будь-яких змін. Фальшиві виборчі бюлетені використовуються кожного разу під час виборів і селяни ніколи не бачили справжні бюлетені, кажуть місцеві жителі.  

Тан Мін і Джозеф У, The Epoch Times

Оригінал англійською: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...