• У Китаї втратив владу ще один впливовий чиновник

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 березня 2012 року

Інформація про те, що черговий впливовий чиновник Чжоу Юнкан втратив владу в Китаї, бурхливо обговорюється серед китайських користувачів мікроблогів. Його скидання стало результатом внутрішньопартійної боротьби, яка за останній час стала тільки загострюватися.

Чжоу Юнкан є покровителем змовника Бо Сілая, якого минулого тижня звільнили з посади голови компартії міста Чунцін після того, як його колишній помічник Ван Ліцзюнь, як припускається, залишив в американському консульстві компромат про плани Бо і Чжоу захопити владу в країні. Повідомляється, що Бо Сілай перебуває під домашнім арештом.

Відвідування Вана американських дипломатів пролило світло на внутрішню боротьбу за владу, яку лідери партії завжди воліли тримати потай від публіки.

Чжоу і Бо належать до клану колишнього лідера партії Цзян Цземіня, який розв'язав репресії над послідовниками духовної практики Фалуньгун у 1999 році. Група Цзяна протистоїть клану нинішнього лідера КНР Ху Цзіньтао і прем'єра Вень Цзябао.

З 2007 року Чжоу Юнкан керує політико-правовим комітетом (ППК) в центральному апараті комуністичної партії, який відає міністерством внутрішніх справ, судами і прокуратурою. До цього Чжоу був міністром внутрішніх справ.

Увечері 21 березня державне агентство «Сіньхуа» повідомило, що ППК скличе навчальну сесію на національному рівні, а перша зустріч в рамках цієї сесії відбудеться 26 березня. Сама сесія почнеться в кінці квітня; очікується, що її відвідають близько 3300 чиновників.

Однак є кілька незрозумілих моментів щодо цього повідомлення. 19 березня Чжоу Юнкан провів засідання при повному складі ППК і не згадував про наступну зустріч через тиждень.

До того ж, в повідомленні за 21 березня не говорилося про Чжоу Юнкана, а тільки про Ху Цзіньтао. Ця сесія буде присвячена вкладу, який зробив Ху, розвиваючи ідеологію комуністичної партії — теорію науково-технічного розвитку.

Це повідомлення почали бурхливо обговорювати в китайському інтернеті, витлумачуючи його в рамках внутрішньопартійної боротьби за владу.

Бо Сілай і Чжоу Юнкан є головними членами клану Цзян Цземіня, який постійно боровся за владу з Ху Цзіньтао і Вень Цзябао відтоді, як вони почали керувати країною 10 років тому.

Один блогер написав: «Виглядає так, що глава ППК вже небіжчик, партійним лідерам потрібно змінити порядок [в цьому комітеті]».

«Ось як боротьба за владу здійснюється при імперському палаці: вищі чиновники в столиці повинні зібратися і висловити свою позицію публічно, потім армія і місцеві чиновники. Тому секретарям усіх осередків ППК потрібно приїхати в столицю і висловити свою позицію. А опонентів буде переслідувати дисциплінарна комісія партії», — написав інший блогер.

У цілому, ця навчальна сесія розглядається як факт того, що клан Ху Цзіньтао зберігає контроль над країною. Один блогер прокоментував: «Вень Цзябао, Сі Цзіньпін [спадкоємець Ху], Лі Кецян усі з'явилися в ефірі центрального телебачення сьогодні вночі. Однак ніхто з клану Цзяна не з'явився. Здається, що їх уже скинули».

Численні джерела повідомляли, що Чжоу Юнкана заарештували, проте підтвердити цю інформацію ніяк не вдалося.

Між тим, уночі 19 березня на китайських сайтах мікроблогів з'явилося безліч повідомлень про те, що пекінська вулиця Чанань оточена міліцією, і по ній рухаються військові машини. Вранці протягом кількох годин на китайському пошуковому сайті «Байду» були заблоковані для пошуку слова «Чанань», «Чжоу Юнкан», «Ху і Вень».

Китайські користувачі мікроблогів повідомляли про політичний переворот.

Надійне джерело Великої Епохи, яке має доступ до вищих партійних чиновників, повідомило 21 березня: «Щось серйозне сталося в Пекіні. Чжоу був заарештований».

Британська газета Financial Times, посилаючись на джерело в службі безпеки, повідомила, що Чжоу наказали ніде не з'являтися і не відвідувати високопоставлені зустрічі, і що «його в деякому сенсі вже взяли під контроль».

Гонконгська газета Apple Daily повідомила про численні арешти високих фігур. Газета, посилаючись на директора гуанчжоуської компанії з розвитку спорту У Гуаньцуна, повідомила, що одне джерело всередині правлячого апарату розповіло йому, що в партії є серйозні розбіжності щодо того, як вчинити з Бо Сілаєм.

«Між Вень Цзябао і Чжоу Юнканом стався серйозний конфлікт. Я чув, що з кланом [Цзян Цземіня], що складається з чотирьох осіб — Бо, Чжоу, Цзя [Цінлінь] і Лі Чанчуня, — покінчено».

Цзя Цінлінь і Лі Чанчунь, також як і Чжоу, є членами постійного політбюро партії — органу з 9 чоловік, який керує країною. Якщо інформація газети Apple Daily виявиться достовірною, то арешт трьох впливових фігур обернеться величезною «чисткою» в партії.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...