• Змовник Бо Сілай звільнений

  • П'ятниця, 16 березня 2012 року

Комуністична партія Китаю (КПК) звільнила опального чиновника Бо Сілая, який, як вважається, планував здійснити змову і захопити владу в країні.

Рупор правлячого режиму «Народна газета» 15 березня опублікувала повідомлення, що Бо Сілай більше не обіймає посаду голови партії міста Чунціна.

Звільнення Бо Сілая є драматичною кульмінацією внутрішньопартійної боротьби, яку викрив на початку лютого екс-помічник Бо Сілая Ван Ліцзюнь, колишній начальник міліції і віце-мер Чунціна. Він відвідав американське консульство і залишив там компромат про корупцію і боротьбу за владу у верхах партії.

Напередодні, виступаючи на прес-конференції, китайський прем'єр Вень Цзябао публічно розкритикував Бо Сілая, сказавши: «Центральний комітет компартії пильно стежить за цією справою і доручив відповідним органам терміново розслідувати її. Розслідування виявилося успішним».

Вень сказав, що випадок Ван Ліцзюня також буде «ретельно розслідуваний». Китайська влада повідомила і про те, що звільнила Вана, який перебував у «відпустці» відтоді, як відвідав американське консульство в надії отримати політичний притулок.

Китайський прем'єр недвозначно натякнув із приводу ставлення партійної верхівки до дій Бо Сілая: «Члени міськкому та уряду Чунціна обов'язково повинні подумати про скоєне і зробити правильні висновки щодо інциденту з Ван Ліцзюнєм».

Відкрита критика Веня через місяць після інциденту розглядається як виклик тим, хто стоїть за Бо Сілаєм, — колишньому лідеру КНР Цзян Цземіню і секретарю політико-юридичної комісії ЦК КПК Чжоу Юнкану, який фактично відає всіма силовими відомствами в країні.

Місце Бо Сілая займе Чжан Децзян, член політбюро партії і віце-прем'єр Держради КНР, який звинувачується в активній участі у переслідуванні послідовників духовної практики Фалуньгун і в сприянні поширенню широкомасштабної епідемії атипової пневмонії SARS в 2003 році, коли він був главою партії в провінції Гуандун.

Поки незрозуміло, які звинувачення можуть бути висунуті проти Бо, проте зазвичай у Китаї так звані «розслідування», пов'язані з корупцією, служать прикриттям для політичної боротьби.

Прем'єр Вень Цзябао також розкритикував національну кампанію Бо, спрямовану на відродження пісень часів Мао Цзедуна і боротьбу зі злочинністю, назвавши її пережитками «Культурної революції». Завдяки цій кампанії, Бо і його помічник Ван прославилися на всю країну.

Однак, на думку експертів, ця кампанія спрямована не на боротьбу зі злочинцями, а на усунення політичних ворогів, переслідування бізнесменів і дисидентів.

Бо також відомий тим, що брав активну участь у незаконному переслідуванні послідовників Фалуньгун, яке розв'язав Цзян Цземінь у 1999 році.

У 2007 році лідери партії перешкодили просуванню Бо Сілая у вищі ешелони компартії і змістили його з поста міністра торгівлі, відправивши в місто Чунцін, оскільки на нього було подано судові позови в різних країнах за його роль у репресіях Фалуньгун.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...