• Скандальний китайський політик знає занадто багато — джерело

  • Четвер, 1 березня 2012 року
Бо Сілай, фігурант резонансної справи в Китаї, що зачепила всю верхівку компартії, наводить страх на своїх соратників у клані, оскільки він знає дуже багато. Про це сказав Великій Епосі колишній радник у високих партійних ешелонах влади, який просив не називати його ім’я.

Скандал навколо Бо Сілая, партійного керівника міста Чунціна в центрально-західній частині країни, розгорівся після того, як його права рука Ван Ліцзюнь, колишній віце-мер і начальник міліції Чунціна, відвідав американське консульство в місті Ченду на початку лютого. Там він, можливо, передав компромат про внутрішньопартійну боротьбу і корупцію у вищих ешелонах правлячої партії.

Бо Сілай прагнув стати головою компартії Китаю, або, щонайменше, отримати посаду прем'єра, каже джерело. Бо здобув величезний компромат на вищих чиновників партії за допомогою своєї кампанії, спрямованої на «боротьбу з мафією» в Чунціні, каже колишній радник.

Він також розповів про один конфлікт, який, як вважають, мав місце. У Чжоу Юнкана, члена постійного комітету політбюро компартії, якому підпорядковані всі силові структури в країні, були тісні зв'язки з Вень Цяном, колишнім начальником міліції Чунціна.

Якби Вень Цяна не зняли з посади і не стратили, він став би заступником міністра внутрішніх справ. Свого часу Чжоу дав Веню два шанси: або увійти в МВС, або стати начальником національної пенітенціарної служби при міністерстві юстиції.

Однак деякі вищі чиновники на погодилися на це, тому Веню не вдалося скористатися цією пропозицією, і, в результаті, його зняли з посади і стратили під час кампанії по «боротьбі з мафією», яку проводив Бо.

У той же час у Бо Сілая є руйнівний компромат, щонайменше, на трьох осіб у постійному комітеті політбюро партії, говорить екс-радник. Оприлюднення цього компромату може привести до краху кар'єри цих політиків.

Суть питання полягає в тому, що відбувається внутрішньопартійна боротьба між кланом нинішнього глави компартії Ху Цзіньтао і кланом колишнього лідера Цзян Цземіня.

Чжоу Юнкан і Бо Сілай належать до клану Цзяна, який відомий тим, що розв'язав широкомасштабні репресії духовної практики Фалуньгун у 1999 році.

За словами колишнього радника, якби Бо розпочав міжкланових війну, то він би теж пішов на дно. «Всі вони, насправді, в одному човні, без винятків», — додає екс-радник.

Джерело припускає, що Цзен Цінхун, колишній член постійного комітету політбюро партії, також перебуває під ударом. Його рідня головним чином заробляє гроші за рахунок нафтової галузі і зв'язків в армії. Вони нажили багатство завдяки промисловим підприємствам у місті Чунціні.

Колишній радник сказав, що високі чиновники незадоволені також і пропагандистською кампанією Бо, яка спрямована на боротьбу зі злочинними групами в Чунціні, оскільки деякі лідери компартії пов'язані з ними.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.


Підписатися:

Коментарі