• В Китаї бурхливо ростуть хмарочоси

  • Четвер, 23 лютого 2012 року

В останні роки хмарочоси бурхливо розростаються по всьому Китаю, який тепер претендує на звання «найбільш високої держави». Зараз більш ніж 200 хмарочосів перебувають у процесі будівництва, що практично дорівнює кількості хмарочосів у Сполучених Штатах.

Шанхайська вежа, розташована в Лу Цзяцзя — фінансовому та діловому центрі району Пудун у Шанхаї, зараз є найвищою будівлею серед усіх споруджуваних хмарочосів у Китаї. П'ятдесят поверхів уже завершені, і вежа тепер височіє більш ніж на 230 метрів над землею. Проектна висота будівлі — 632 метри, будівництво має бути завершене в 2015 році.

Інші вежі схожої висоти — 606-метровий Фінансовий центр Гренландія в Ухані (Wuhan Greenland Financial Center), також відомий як найвищий будинок у центральному Китаї, і 660-метровий Піньгань — Міжнародний центр фінансів у Шеньчжені (Pingan International Finance Center). Крім того, багато висоток зараз на стадії проектування.

інтенсивне зростання числа хмарочосів — це прелюдія до економічної і фінансової кризи

Згідно з дослідженням від 6 червня 2011 року, яке провів китайський науково-дослідний інститут будівництва міста Mo Тянь, протягом наступних трьох років буде здаватися в експлуатацію одна висотна будівля кожні п'ять днів, і протягом п'яти років загальна кількість хмарочосів перевищить 800.

Згідно з американським визначенням, хмарочос — це будівля висотою не менше 152 метрів.

Найвища будівля в світі — це хмарочос Бурдж-Халіфа (Burj Khalifa) висотою 828 метрів у Дубаї, в Об'єднаних Арабських Еміратах. З 10 найвищих будівель у світі, чотири розташовані в Китаї: Шанхаї, Гонконзі, Наньцзіні та Гуанчжоу.

Ризикований бізнес

Професор економіки Чан Чінг-Хсі з Національного тайванського університету розповів Великій Епосі: «Серед економістів існує вислів: інтенсивне зростання числа хмарочосів — це прелюдія до економічної і фінансової кризи».

Газета «Женьмінь жибао» 9 червня 2011 року заявила, що агентствам нерухомості, що споруджують хмарочоси, буде нелегко продати або здати в оренду приміщення після завершення будівництва, і, до того ж, є ризики, що інвестиції не окупляться.

У багатьох країнах обережно ставляться до будівництва хмарочосів. У розвинених західних країнах понад 70 відсотків населення живе в містах, але там рідко будують висотні будівлі в великих масштабах.

Старший інженер-конструктор мостів у Китаї Юй Цзін-юй у своєму інтерв'ю  Великій Епосі каже, що, хоча Китай і набув досвіду зведення хмарочосів, але з економічної точки зору, бурхливе будівництво висоток — це просто марнотратство коштів місцевою владою, а також їхнє прагнення показати себе. «З точки зору міського планування і розвитку, немає ніякої потреби в такій забудові», — сказав Юй.

Китай зводить стільки висоток лише для того, щоб показати свою силу і безмежні ресурси

У місті Гуйяні на південному заході Китаю, де ВВП недавно досяг $15,8 млрд, планується побудувати 17 хмарочосів. Це п'яте місто за кількістю висоток у КНР.

У місті Фан Ченган у провінції Гуансі мають намір побудувати 528-метровий Азіатський міжнародний фінансовий центр, який буде вище, ніж Шанхайський всесвітній фінансовий центр. Але за китайськими мірками, це невелике місто з населенням менше одного мільйона чоловік.

Згідно з повідомленням китайського новинного агентства Вуді Лема від 29 грудня 2011 року, з посиланням на слова директора компанії Savills Southern China, проектування хмарочосів — це не робота для звичайного підприємства або забудовника. Щоб окупилися близько 100 млрд юанів інвестицій, вкладених у будівництво хмарочоса, потрібно два-три десятиліття.

Ду Бінго, головний науковий співробітник інституту China Index Academy в Шанхаї, також вважає, що бізнес у сфері хмарочосів дуже ризикований.

«Вкладені інвестиції на будівництво хмарочосів повертаються досить довго, і до того ж є потреба в постійному капіталовкладенні. Якщо немає нового джерела фінансування, то грошовий ланцюжок розірветься, і це неминуче призведе до того, що будівництво припиниться і не буде завершене», — сказав Ду.

Економічний спад

Економічне зростання в Китаї в останні десятиліття було викликане, головним чином, низькою вартістю експорту. З 2008 року глобальна економічна криза значно скоротила ринки експорту. Китайський правлячий режим, який завжди був зацікавлений у підтримці зростання ВВП, «вдарився» в інфраструктурні проекти і будівництво нерухомості. Були створені сотні дамб, небезпечні високошвидкісні залізниці, величезна кількість висотних житлових комплексів та хмарочосів.

За даними різних експертів, в Китаї ринок нерухомості перенасичений, і готовий от-от вибухнути. Багато нових висотних комплексів у деяких регіонах, де утворилися цілі висотні міста, залишаються практично порожніми, оскільки середньостатистичний китаєць не може дозволити собі купити таку квартиру.

Деякі аналітики пророкують економічний крах Китаю.

Зараз у країні немає потреби в 800-ти хмарочосах. Більшість китайців живуть всього на пару доларів на день, і до того ж є проблема нестачі чистої води і продуктів харчування. Схоже, що Китай зводить стільки висоток лише для того, щоб показати свою силу і безмежні ресурси.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...