• Економіст: борги місцевої влади небезпечні для Китаю

  • Понеділок, 16 січня 2012 року

Економіка Китаю у 2012 році може пережити кризу внаслідок боргів місцевої влади, подібно до того як у 2008 році весь світ занурився в рецесію через «погані» кредити США, вважає директор Асоціації соціальних наук Гуандуна.

Як виявило Державне ревізійне управління КНР, місцеві адміністрації Китаю набрали більше $80 млрд доларів «поганих» кредитів. Однак деякі економісти стверджують, що реальна сума перевищує $300 млрд, повідомляє NTD.

Ян Чженху, директор Асоціації соціальних наук Гуандуна, каже, що в кількох містах, де він проводив дослідження, проблема серйозніша, ніж повідомляється. «Статистична служба, узагальнюючи дані, володіє досить великою свободою і може перебільшувати. Відомство може коригувати дані відповідно до політичних міркувань. І чим довше так триває, тим більш заплутану ситуацію ми бачимо в ході досліджень», — зазначає Ян Чженху.

Звичайні джерела доходу місцевої влади приносять усе менше коштів, а тим часом витрати зростають. На думку Яна, такі борги, що викликані перевитратами коштів, зрештою, відгукнуться проблемами.

«Доходи місцевих адміністрацій від продажу нерухомості сильно скоротилися, однак відрахування на потреби місцевої влади збільшуються далі, — каже економіст. — З таким високим рівнем боргу тягар, зрештою, візьмуть на себе платники податків».

За словами Яна, влада на місцях вдається до різних способів для перерозподілу своїх боргів і забезпечення виплати відсотків. В основному, їхні методи включають додаткові кредити.

«Існує чимало способів для відстрочення ризику дефолту. Приміром, раніше місцева влада китайських провінцій кредити не брала, проте зараз бере кредити на нерухомість і землю, завдяки чому борги вже сприймають як менш небезпечні».

Сукупна сума боргів муніципальної та провінційної влади в КНР на сьогодні перебільшує $1,5 трлн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...