• Адвокат Гао Чжишен — «совість Китаю» — знову засуджений

  • Четвер, 29 грудня 2011 року
Він один із тих, хто кинув виклик владі, почавши захищати мільйони людей, яких комуністичний режим визначив своєю мішенню для переслідування і «промивання мізків».
У 2001 році міністерство юстиції КНР назвало його одним із десяти кращих адвокатів. Однак його життя перетворилося на страхіття, коли він почав відкрито захищати послідовників духовної практики Фалуньгун, парафіян домашніх церков і людей, яких насильно виселяють із власних будинків.
21 грудня 47-річного адвоката Гао Чжишена знову засудили до 3 років позбавлення волі після того, як його 5-річний умовний термін закінчився. При цьому велику частину цього терміну Гао перебував у статусі «зниклого без вісти», іншими словами, він перебував неофіційно у в'язниці.
Китайська влада заявила, що протягом свого умовного терміну Гао «багаторазово серйозно порушував правила», не уточнивши при цьому, які правила він порушував. Тому режим відправив його до в'язниці.
Його родичі, які проживають у Китаї, ніякої інформації про суд не отримували, за винятком короткого повідомлення державного агентства «Сіньхуа» англійською мовою, де було сказано про те, що 16 грудня пекінський суд скасував своє рішення про умовний вирок за «підбурювання до повалення державної влади». На китайській мові ніякої інформації не було.
У свою чергу, Європейський Союз та правозахисні організації закликали китайський режим негайно звільнити Гао і надати інформацію про його місцезнаходження і стан здоров'я.
«Верховний представник глибоко стурбована новинами про те, що китайський адвокат з прав людини Гао Чжишен, про якого немає звісток вже 20 місяців, знову засуджений до трьох років тюремного ув'язнення», — зазначено в офіційній заяві Кетрін Ештон, Верховного представника ЄС.
Дружина Гао Ген Хе (Geng He), що отримала у США політичний притулок, розповіла Великій Епосі, що вона була шокована, коли дізналася про трирічний вирок.
Вона сказала: «За останні 3 роки ми багато разів закликали режим [надати інформацію про Гао], а вони відповідали: «Ми не знаємо». Тепер вони кажуть, що він порушував правила умовного вироку. Хто насправді порушує закон тут? Навіть ми, члени сім'ї, протягом його умовного терміну не знали, де він є».
Виклик правлячому режиму
У 2004 і 2005 рр. Гао написав кілька відкритих листів лідерам компартії КНР, закликаючи владу припинити переслідування послідовників Фалуньгун — духовної течії, яка навчає комплексу енергетичних вправ і має філософське вчення, засноване на принципах «істина, доброта, терпіння».
Після цього Гао сам став об'єктом переслідування: влада відкликала його ліцензію на адвокатську діяльність, його юридичну фірму закрили, а сім'ю і його самого почали переслідувати спецслужби країни.
У серпні 2006 року адвоката звинуватили в «підбурюванні до повалення державної влади» і в грудні призначили вирок — три роки позбавлення волі з відстрочкою його виконання строком на п’ять років.
З часу засудження його періодично таємно викрадали органи безпеки, після чого він з’являвся на короткий час. Після одного з таких викрадень, у своїй статті «Темна ніч, темний капюшон і викрадення темною мафією» Гао розповів, як його ув'язнили і піддавали нелюдським тортурам.
Останнє чергове викрадення адвоката спецслужбами КНР сталося в середині квітня 2010 року, і після цього 20 місяців від нього не було жодних звісток. Також не було жодних офіційних заяв з боку офіційного Пекіну, не зважаючи на численні запити рідних, близьких, репортерів закордонних ЗМІ, західних політиків та правозахисників.
Гао також написав заяву про вихід із компартії Китаю в 2005 році, назвавши її «нелюдською, несправедливою і злою партією». Він сказав, що вихід із партії був «найщасливішим днем у моєму житті».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...