• Західна культура наводнює Китай — голова КНР

  • П'ятниця, 13 січня 2012 року

Відтоді як 30 років тому Китай відкрив двері для економічного співробітництва із Заходом, лідери комуністичної партії постійно боялися, що західна ідеологія та цінності можуть трансформувати китайське суспільство та режим однопартійної політичної системи. Але промова голови партії Ху Цзіньтао викрила новий рівень занепокоєння влади КНР стосовно загроз проникнення західної культури та ідеології в Китай.

Цюши (Qiushi) — основний часопис Центрального комітету Комуністичної партії Китаю (КПК) — нещодавно опублікував промову китайського лідера Ху Цзіньтао на шостій сесії 17-го Національного конгресу, що проходив у жовтні.

Зазвичай Національний конгрес не торкається питань культури, але цього разу цю тему обговорювали. Два місяці потому часопис Цюши опублікував скорочену версію промови Ху із п’яти тисяч слів, де відчувалася стривоженість стосовно втручання західної культури в КНР.

Ворожі сили посилюють свої стратегічні спроби популяризувати західну культуру в Китаї і підривають єдність країни, — казав Ху. — Проникнення в ідеологічну та культурну сферу [Китаю] — це основні мішені, на які направлені довгострокові зусилля ворожих сил».

«Ворожі сили»

Деякі аналітики помітили іронію у заяві Ху — комунізм сам по собі імпортований із Заходу.

Чжао Пей, коментатор незалежної телекомпанії New Tang Dynasty з Нью-Йорка, що транслює свої програми китайською мовою, вважає, що комуністична ідеологія, яку імпортували із закордону, проникла у Китай 90 років тому і домінує тут останні 62 роки.

Цікавий аспект промови Ху полягає в тому, що він згадав «ворожі сили», каже Чжао.

«Ці слова викривають негативну позицію комуністичного режиму щодо вільного світу. Компартія говорила про відкритість і реформи та про бажання об’єднатися з міжнародною спільнотою, але це все оманливі розмови», — каже Чжао. «Справжні наміри цієї диктатури — утримати свою авторитарну владу», — додає він.

Підтримка стабільності

Китайські користувачі інтернету під впливом революцій на Близькому Сході та в Північній Африці останнім часом стали більш відкритими та критичними щодо режиму. Через виснажену економіку країни масових протестів стало більше.

Режим стає дедалі суворішим — арешти великої кількості правозахисників та адвокатів, контроль у мережі Інтернет ще більш жорстокий ніж у 2011 році. Подейкують, що бюджет Китаю, який призначений для контролю своїх громадян перевищує витрати на військові цілі.

Після промови Ху в багатьох великих містах КНР від користувачів почали вимагати використовувати реальні імена під час реєстрації в системі популярного порталу блогів Weibo.

Лінь Хелі, коментатор поточних подій, розповів Радіо France Internationale, що після шостої сесії 17-го Національного конгресу компартія Китаю впровадила суворіші правила щодо проведення культурних заходів та контролю інтернету. Кібер-дисиденти також відчули наближення нового етапу придушення.

Контроль блогів та інтернет-ЗМІ впродовж тривалого проміжку часу — досить складне завдання. З метою досягнення поставленої мети — «забезпечення стабільності» — компартія обіцяє збільшити фінансування та задіяти більше людських ресурсів.

Іжань Фен, Велика Епоха (The Epoch Times)

Оригінал англійською: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...