• Об'єм найбільшого озера Китаю зменшився вдвічі

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 12 січня 2012 року

Рівень води найбільшого прісноводного озера Китаю скоротився до мінімального рівня за останні 60 років, повідомили китайські державні ЗМІ. У результаті цього близько 120 тисяч осіб мають проблеми з водопостачанням, і місцевій екології завдано серйозного збитку.

Нині об'єм озера Поянху, що у східній провінції Цзянсі, становить не більше ніж половину від колишнього показника. Глибина водойму знизилася до 8 метрів. За повідомленням агентства «Сіньхуа», це сталося внаслідок зниження рівня води в річках, що живлять озеро, і виною тому — тривала засуха.

Експерти вважають, що посуха багато в чому є справою рук людини. На думку Фань Сяо, професора гідрогеології, сезонна посуха в регіоні посилена величезною греблею «Три ущелини» на річці Янцзи, яку влада КНР охрестила як одне з найбільш видатних інфраструктурних творінь Китаю.

«Потік води в річці Янцзи сьогодні зменшився. Гребля «Три ущелини» перегородила більше половини потоку, і це викликало сильний спад рівня води на озері Поянху, а також у середній і нижній течії річки Янцзи, — зазначає гідрогеолог професор Фань Сяо. Саме тому, з того моменту як гребля «Три ущелини» почала стримувати потік води, уздовж річки Янцзи виникла сезонна посуха».

Місцеві експерти вважають: зниження рівня води в озері Поянху також обумовлено деякими проектами уздовж берегів, які займають частину водойми. У той же час місцева влада заявляє, що їхня діяльність відбувається нелегально.

Озеро Поянху здавна було притулком для сотень тисяч перелітних птахів, що мігрують сюди щороку. Однак через посуху кількість риби зменшилася і відповідно стало менше їжі для пернатих.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...