• Тибетський монах з провінції Цінхай вчинив самоспалення

  • Вівторок, 10 січня 2012 року

Буддійський наставник облив себе бензином та підпалив 8 січня у тибетській провінції Цінхай, КНР. Він загинув майже одразу. Як повідомили ЗМІ, це був 42-річний чоловік на ім’я Сопа Тулку.

Буддійський настоятель спалив себе заживо біля плакату, який він закріпив на стіні. На плакаті вказувалося, що він заподіяв собі смерть «на пам'ять про тибетців, які позбавили себе життя у такий спосіб після 2009 року заради незалежності, свободи віросповідання, за демократію і свободу слова в Тибеті». Перед тим як підпалити себе, Тулку закликав тибетців:»… будьте єдині та докладіть усіх зусиль заради майбутнього Тибету. Не втратьте свій шанс», пише сайт «Правда про Тибет» (Tibet Truth).

Тулку був одягнений у жовту мантію, призначену для важливих подій. Спочатку він вигукував слова на підтримку незалежності Тибету і розповсюджував листівки. Потім він напився бензину, облив ним своє тіло і підпалив себе. Це трапилось о шостій годині ранку. Цей акт самогубства підтвердили у повіті Дарлаг (кит. Дажі) Голог-Тибетського автономного округу в Цінхай.

Тулку є третій тибетець, що вкоротив собі віку в такий спосіб цього року. Згідно з даними Радіо вільна Азія, за період з березня минулого року вже 15 тибетців вчинили самогубство шляхом самоспалення.

Сотні людей звернулися до міліцейського відділення з вимогою забрати його тіло, але їм відмовили, повідомляє Радіо вільна Азія. «Протестувальники повибивали двері та вікна у місцевому міліцейському відділенні», — зазначалося в повідомленні з посиланням на слова очевидців.

Метью Робертсон і Джозеф Ву, Велика Епоха (The Epoch Times)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...