• В КНР очікують спаду економіки — опитування

  • Середа, 15 лютого 2012 року
Опитування провідніх китайських економістів виявило, що у повітрі витають думки про економічний спад.

Близько 96% опитаних, за даними дослідження, яке здійснив популярний економічний інтернет-портал Sohu Finance, вважають, що валовий внутрішній продукт (ВВП) КНР може зменшитись у 2012 році. Водночас 4% респондентів вважають, що ВВП КНР збільшиться.

Анкета на веб-порталі Sohu мала назву «прогнози стосовно економічної ситуації в КНР на 2012 рік». Понад 100 провідних економістів КНР взяли участь в опитуванні.

Серед учасників опитування були відомі в Китаї експерти, такі як Мао Юйши, Сє Гочжун та Фред Ху.

Разом із тим 93% економістів, що взяли участь у дослідженні, передбачають, що зростання ВВП не опуститься нижче 8%. Фінансовий звіт та дані фінансового управління вказують, що «вісім відсотків» — це щось схоже на «межу між життям та смертю» для китайської економіки. Оскільки тільки збереження темпів економічного росту на такому рівні може підтримувати поточний рівень зайнятості населення.

Близько 7% опитаних експертів вважають, що інфляція залишиться на тому ж рівні. В той же час 93% припускають, що в порівнянні з 2011 роком, інфляція зменшиться.

Більшість економістів (85%) вважають, що ревальвація китайської валюти чи юаня може уповільнитися у 2012 році.

Понад 90% експертів припускають, що ціни на житлову нерухомість зменшаться, хоча 80% з опитаних упевнені, що падіння буде незначне. Решта припускає суттєве падіння.

Мао Юйши вважає, що багато агентств нерухомості скоріше за все стануть банкрутами у 2012 році. Водночас велика кількість вільного житла на ринку спричинить стрімке падіння цін на житлову нерухомість. Він переконаний, що нічого хорошого не принесуть нещодавні спроби державного регулювання ринку нерухомості з метою відвернути кризу.

З початку 2011 року з метою контролю рівня інфляції на ринку нерухомості Пекін постійно стримував кредитування. Розмір початкового внеску збільшився у шість разів у порівнянні з минулим роком. І це також мало негативний ефект, оскільки ускладнило діяльність малих та середніх підприємств у країні. 

У листопаді 2011 року Народний банк Китаю вирішив із 5 грудня знизити на 0,5% норму резервування юаня у фінансових установах, що приймають депозити. Це був перший випадок за останні три роки, коли Центральний банк КНР зменшив рівень обов’язкового резерву, намагаючись утримати інфляцію на низькому рівні.

Опитування також показало, що 70% експертів вважають, що фінансова політика у 2012 році буде програшною. Мао Юйши припускає, що це призведе до зростання цін.

Гао Цзитань, Велика Епоха (The Epoch Times)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...