• Китайський режим боїться судових позовів від послідовників Фалуньгун — дипломатична пошта

  • Вівторок, 17 січня 2012 року

З дипломатичної пошти США стало відомо, що американські посадовці слідкують за переслідуванням духовної практики Фалунь Дафа (Фалуньгун) у КНР, яке відбувається в цій країні впродовж останніх 13 років. Листування вказує, що китайські чиновники досить часто вимагають від уряду США вплинути на судовий процес, який послідовники Фалунь Дафа проводять проти посадовців високого рангу, причетних до переслідування.

Огляд інформації дипломатичної пошти за 1999—2010 рр. оприлюднив веб-сайт WikiLeaks. Ця інформація містила маловідомі факти про переслідування послідовників Фалуньгун компартією Китаю та їхню відповідь на репресії.

Також були розкриті дані, які вказували на те, що Фалуньгун є досить нагальною темою для китайських чиновників. Вони постійно хвилюються через судові позови, які подають на них послідовники Фалуньгун за кордоном. Китайські посадовці часто вказують на цю проблему під час перемовин стосовно таких питань, як торговельні відносини та економічна політика, Північна Корея або інші питання міжнародного рівня.

Американські дипломати постійно стикаються з проханнями представників китайської сторони вжити «яких-небудь» заходів для підтримки китайських чиновників — щоб вони мали змогу уникнути судового процесу, коли не відреагували на повістку до суду.

Згадане листування показує, як чиновники США ввічливо казали «ні» у відповідь на роздратовані заяви китайських посадовців, однак у ряді випадків виявилося, що Комуністична партія Китаю все ж змогла добитися поступок від європейських урядів.

Характерний приклад відбувся у 2003 році під час перемовин з послом КНР Ян Цзєчи. Тоді він висловив стурбованість щодо судових справ, відкритих у США проти Цзян Цземіня послідовниками Фалуньгун.

Цзян Цземінь був головою компартії Китаю (КПК) у 1999 році, коли почалося тотальне переслідування Фалуньгун — практики для душі та тіла, яка навчає медитативним вправам та дотриманню духовних принципів істини, доброти та терпіння.

У листі, який Цзян Цземінь направив до Центрального комітету КПК в ніч проти 25 квітня 1999 року, він висловив занепокоєння щодо численної групи людей, яку не контролює компартія, і що вірування цих людей не збігаються з матеріалізмом та атеїзмом, які пропагує КПК.

...ми проявили свою власну позицію щодо грубого судового ставлення до послідовників Фалуньгун у Китаї

Після того як китайська сторона оголосила свою позицію, «ми [США] проявили свою власну позицію щодо грубого судового ставлення до послідовників Фалуньгун у Китаї», — йдеться в дипломатичному листі.

Під час тієї зустрічі посол Ян сказав, що КПК «дуже стурбована», оскільки це питання може «зруйнувати американо-китайські відносини».

Фактично міністерство закордонних справ США дійсно вступилося за китайських чиновників, на яких було подано судові позови. Згідно з одним листом дипломатичної пошти, міністерство вимагало, щоб «суди закрили справи проти китайських лідерів, які відвідують США у складі офіційних делегацій».

Китайські чиновники наголошували, що «перешкода» американсько-китайських відносин у тому, що США не підтримує їх і не виступає проти послідовників Фалуньгун у судових позовах.

Саме це заступник міністра закордонних справ Китаю Хе Яфей сказав заступнику голови американської дипломатичної місії у Пекіні Девіду Сіднею у лютому 2007 року. Спочатку Хе зазначив, що США і КНР «створили позитивний імпульс», досягнувши консенсусу у питаннях щодо Північної Кореї, Судану та інших проблем. Далі він сказав, що «вирішальним» для американсько-китайських відносин є 2007 рік, і «ми не повинні дозволити таким „ перешкодам “ як Фалуньгун гальмувати наш прогрес».

...як представник офіційного Китаю, він бачить дуже незначну відмінність між політичною та юридичною системою 

У цьому листі Хе Яфей зазначив, що як представник офіційного Китаю, він бачить дуже незначну відмінність між політичною та юридичною системою. Неспроможність скасувати судові справи проти центрального телебачення КНР (CCTV), офіційного державного рупора, може розглядатися як підтримка Фалуньгун, стверджує він.

Американська сторона спробувала пояснити, що у США юридична система функціонує незалежно. На що Хе Яфей просто «повторив своє попереднє зауваження і підкреслив, що це може стати загрозою для двосторонніх стосунків».

Дипломатична пошта показує, що США спокійно підтримали щонайменше одного біженця Фалуньгун [що виїхав з Китаю для уникнення репресій — прим.ред.] та провели співбесіди з послідовниками Фалуньгун, намагаючись зрозуміти, хто вони такі.

Прийдешній лідер КНР Сі Цзіньпін показав, наскільки серйозно чиновники КПК ставляться до судових позовів послідовників Фалуньгун, коли відповідав на запитання посла США Кларка Рандта у 2007 році. Серед головних спогадів про свій візит у травні 2006 року до США Сі відзначив полегшення, яке він відчув, коли зрозумів, що в той час на нього не подали судовий позов місцеві послідовники Фалуньгун.

«Сі сказав, що його та інших китайських чиновників не хвилювали і не дратували гучні протести впродовж візиту, але вони дуже боялися судових справ та відповідальності у випадку виконання судового рішення», — мовиться у листі.

Дипломатична пошта також викриває, як КПК використовує свій вплив у Південно-Східній Азії. Згідно з перепискою, Таїланд, Індонезія і Сінгапур виступають як представники китайського режиму у боротьбі проти Фалуньгун. Такою ситуація виглядала у листуванні ще з початку 2003 року, і останніми роками у цих країнах, а також у В’єтнамі, спостерігалося чимало прикладів пресингу.

Крім того, схоже, що компартія зуміла впровадити елементи своєї кампанії проти Фалуньгун у низці своїх ініціатив. Наприклад, державна підтримка телеведучої, схожої на Опру Уїнфрі, Юй Дань, що пропагує конфуціанство. У популярній телевізійній програмі вона сказала, що «чим більше людей підтримають конфуціанські ідеї», тим менше вірогідність того, що їм сподобається Фалуньгун.

Згідно з дипломатичною поштою, у багатьох інших сферах КПК також дискримінує Фалуньгун. У людей, які переглядають телевізійні програми про Фалуньгун, конфіскують супутникові тарілки.

Аргументація Вень Цзябао

Вень Цзябао успішно обійшов Бо Сілая у змаганні за прем’єрське крісло. Вень навів аргумент, що послідовники Фалуньгун подали численні судові позови на Бо (він був одним із активних учасників переслідування, коли обіймав посаду голови партійного комітету у провінції Ляонін). Бо Сілай також контролював роботу трудового табору Масаньцзя, який добре відомий через свої специфічні жорстокі тортури над послідовниками Фалуньгун. За даними Інформаційного центру Фалунь Дафа, у цьому таборі зареєстровано випадок, коли жінку, яка займалася Фалуньгун, кинули до камери із засудженими чоловіками, і вони вчинили над нею групове зґвалтування.

Відповідно до інформації з дипломатичного листування, журналісту Яну Джонсону з газети Wall Street Journal неодноразово відмовляли у візі до КНР через його повідомлення про Фалуньгун у 2000 і 2001 рр., одразу після початку репресій проти послідовників Фалуньгун.

Зрештою він отримав візу після серії перемовин керівництва газети з китайськими і американськими чиновниками у 2007 році. Під час цих перемовин Фалуньгун часто ототожнювали із «ворогом».

компартія робила все можливе, щоб підтримувати переслідування до сьогодні впродовж останніх 13 років

Дипломатична пошта також викрила, що КПК робила все можливе, щоб підтримувати переслідування до сьогодні впродовж останніх 13 років, навіть не зважаючи на незначну зацікавленість партійної служби безпеки у придушенні мирних релігійних вірувань.

КПК також розширила за межі закону повноваження спеціального агентства «Офіс 610», створеного виключно для переслідування Фалуньгун та керування іншими органами для здійснення цих репресій.

«Стиль документа схожий на військове доручення», — говориться у дипломатичному листі, що був приурочений до святкування 60-ї річниці КНР. До заходів безпеки входить «моніторинг ключових груп населення» та «жорстокі заходи щодо Фалуньгун».

Метью Робертсон, Велика Епоха (The Epoch Times)

Оригінал англійською: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...