• Демографічна криза скоро може спіткати Китай — експерт

  • П'ятниця, 27 січня 2012 року

У Китаї кількість працездатного населення віком від 15 до 64 років уперше з 2002 року почала зменшуватися. Така тенденція може бути поганим знаком для економіки країни, вважає китайський економіст.

Цай Фан, член Китайської академії соціальних наук та директор Інституту населення та економіки праці, дав інтерв’ю газеті Economics Information Daily у січні цього року. Цай сказав, що народжуваність у Китаї набагато нижча, ніж в інших країнах, які розвиваються, і частково це обумовлено тим, що люди «стають старими, перш ніж набувають статку».

Відношення кількості літніх людей до працездатного населення з 1960 року знизилось, але очікується, що воно почне стрімко зростати у 2013 році. Тобто літніх людей ставатиме більше, на думку експерта.

 

У такому разі, КНР втратить свої конкурентні переваги у галузі виробництва з інтенсивним використанням ручної праці, каже Цай, що, своєю чергою, може уповільнити економічний розвиток країни.

Цай Фан наводить приклад Японії. До 1990 року в Японії темпи зростання ВВП становили 9,2%. Щойно демографічна ситуація змінилася, цей показник знизився до 3,8%. Після 1990 року, коли демографічні переваги зникли, щорічне зростання ВВП впало до 0,89%, засвідчивши виникнення найбільшої економічної кризи за всю історію Японії.

Оригінал англійською: Велика Епоха (The Epoch Times)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...