• Головні фігуранти боротьби за владу в Китаї

  • Понеділок, 30 квітня 2012 року

З початку лютого влада Китаю переживає нелегкі часи — в верхах правлячої компартії відбувається інтенсивна боротьба між двома ворогуючими кланами. Наслідки цієї боротьби можуть повернути сьогоднішній Китай на 180 градусів.

У нинішній політичній сутичці одну сторону представляє голова компартії Китаю (КПК) Ху Цзіньтао, його соратник-прем'єр Вень Цзябао і майбутній передбачуваний лідер Китаю Сі Цзіньпін, а іншу — колишній лідер Китаю Цзян Цземінь, змовник проти нинішньої влади Бо Сілай і глава політико-правової комісії Чжоу Юнкан.

Повідомлялося, що останні двоє з клану Цзян Цземіня уже втратили владу і вплив на політичні події Китаю.

Запалив же іскру небувалою боротьби у верхівці КПК Ван Ліцзюнь, який 6 лютого передав американському консульству в місті Ченду компромат на свого начальника Бо Сілая, а також на корупцію в верхах компартії. Ван Ліцзюнь хотів отримати політичний притулок у США, однак йому відмовили.

Дійові особи міжкланової сутички:

Ху Цзіньтао

Є діючим лідером комуністичної партії Китаю. Відомий тим, що давав вказівки придушувати протести в Тибеті. Припускається, що у жовтні 2012 року його змінить віце-голова партії Сі Цзіньпін. Соратник Ху Цзіньтао — прем’єр Вень Цзябао.

Вень Цзябао

Є чинним прем’єром. Він виступає проти опального Бо Сілая, який претендував на пост у керівництві партії. Хоче реформувати компартію.

Сі Цзіньпін

Наступник Ху Цзіньтао. Обіймає посаду віце-голови партії та центральної військової комісії. Сі Цзіньпін — нейтральний політик, який влаштовує головні ворогуючі клани. Бо Сілай і Чжоу Юнкан, як припускається, планували змістити його.

Ван Ліцзюнь

Обіймав посаду начальника міліції міста Чунцін; спробував утекти з Китаю, відвідавши американське консульство на початку лютого. Кажуть, що він зрадив Бо Сілая, свого керівника.

Цзян Цземінь

Колишній лідер компартії, який у 1999 році розв’язав великомасштабну кампанію придушення послідовників духовної практики Фалуньгун. У десятках країн на нього подано численні позови. Хоча Цзян відійшов від справ, вважають, що він є другою людиною в постійному комітеті політбюро партії — органі, який керує країною. Сприяв політичній кар’єрі Бо Сілая.

Чжоу Юнкан

Він є головою політико-правового комітету партії, який контролює силові структури в країні. Припускається, що днями він був позбавлений влади. Прихильник жорсткої лінії і близький соратник Цзян Цземіня. Став однією з головних політичних фігур у партії завдяки участі в придушенні Фалуньгун.

Бо Сілай

Колишній глава компартії міста Чунцін. Близький соратник Чжоу і Цзяна. Був претендентом на місце в постійному комітеті політбюро партії. Зараз він відсторонений від справ і заарештований. Бо Сілай свого часу також став впливовою політичною фігурою завдяки участі в придушенні Фалуньгун.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Боротьба за владу обіцяє крах компартії Китаю: хронологія подій

(Як все почалося і розвиток подій у хронологічному порядку)

Опальний чиновник прискорює розвал компартії Китаю

(Детально про те, як китайський чиновник середнього рівня запалив іскру безпрецедентної боротьби за владу між двома кланами в компартії. Це викликало ефект доміно — представники клану Цзян Цземіня, прихильника репресивного методу правління, почали один за іншим втрачати вплив)

Придушення Фалуньгун ускладнює боротьбу за владу в Китаї

(Про те, як нинішня боротьба за владу в Китаї пов’язана з переслідуванням Фалуньгун)

Переслідування Фалуньгун у Китаї: 12 років терору

(Про те, як 12 років тому Цзян Цземінь, один із головних фігурантів нинішньої боротьби за владу, ініціював репресії понад 70 млн послідовників Фалуньгун по всій країні)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...