• Боротьба за владу в Китаї загострюється, заборонені сайти відкриваються

  • Заборонені сайти в Китаї відкривається внаслідок боротьби за владу
  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Субота, 24 березня 2012 року
Цього тижня багато заборонених сайтів у Китаї розблокували, в той час як внутрішньопартійна боротьба за владу набирає обертів.

Зокрема, розблокували кілька сайтів, пов'язаних із духовною практикою Фалуньгун, послідовники якої зазнають репресій у Китаї з 1999 року.

У китайців тепер з'явився шанс дізнатися правду про сфабрикований китайським режимом акт «самоспалення» на площі Тяньаньмень у Пекіні в 2001 році, який начебто здійснили послідовники Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа).

21 березня відкрився доступ до кількох сайтів, на яких є інформація про фільм «Фальшивий вогонь» (False Fire), а також можна завантажити сам фільм.

Цю документальну картину випустила нью-йоркська телекомпанія NTD, що транслює свої програми китайською мовою. Фільм, заснований на свідченнях свідків і результатах багатьох розслідувань, викриває пропаганду компартії Китаю.

У 1999 році Цзян Цземінь розв'язав масштабне придушення Фалуньгун. У 2001 році він наказав Ло Ганю, який у той час завідував спеціально створеним органом для переслідування Фалуньгун — офісом «610», організувати інсценування так званого «самоспалення прихильників Фалуньгун». Це було зроблено з метою дискредитувати Фалуньгун, щоб виправдати свою політику репресій.

Ще в серпні 2001 року Міжнародна організація розвитку освіти (International Educational Development) провела детальне розслідування і дійшла висновку, що це «самоспалення» ініціювала китайська влада, щоб демонізувати Фалуньгун. Свій звіт вона подала в ООН.

Після цього ряд міжнародних ЗМІ та правозахисних організацій, а також комісія при ООН провели свої розслідування, проаналізувавши відеокадри з місця подій, які були показані центральним телебаченням КНР, а також підтверджені свідченнями свідків. Всі вони дійшли висновку, що цей інцидент був сфальсифікований, а задіяні в ньому люди не є послідовниками Фалуньгун.

За даними Інформаційного центру Фалунь Дафа, зараз підтверджено, що понад 3000 послідовників померло в результаті тортур. Однак справжня кількість загиблих залишається невідомою, оскільки китайська влада не веде таку статистику.

Фалуньгун — це філософське вчення, що базується на принципах істина, доброта і терпіння та має медитативні вправи.

Цього тижня в Китаї також можна було відвідати один із сайтів послідовників Фалуньгун, де можна знайти літературу по темі та різноманітні фото, які свідчать про велику популярність практики за кордоном.

Також була знята блокада з китайською версії сайту Велика Епоха. Це ЗМІ немов більмо на оці у компартії Китаю через свої повідомлення, які не зазнають цензури, про суспільно-політичну ситуацію в країні.

Перераховані ресурси були доступними кілька годин, а потім їх знову заблокували.

Інформація про Shen Yun

21 березня в найпопулярнішій пошуковій системі «Байду» на запит китайською мовою «турне трупи Shen Yun» видавалося посилання на офіційний сайт трупи (zh-tw.shenyunperformingarts.org) та інші сайти, переважно тайванські, де можна прочитати інформацію про концерти трупи в різних країнах і замовити квитки.

Трупа Shen Yun Performing Arts представляє китайський танець і музику, маючи на меті відродити 5000-річну традиційну культуру Китаю, яку зруйнувала компартія в минулому столітті. Shen Yun Performing Arts — це творчий колектив, який не залежить від китайської влади.

Китайський режим постійно намагається перешкоджати виступам трупи в різних країнах світу, здійснюючи тиск на місцевих чиновників. У 2009 і 2010 роках українська влада скасувала концерти Shen Yun в Києві та Одесі, пояснюючи це тиском китайських офіційних представників.

Такі випадки розблокування доступу відбувалися і раніше, коли «великий китайський фаєрвол» (система глобального контролю інтернету) давав збої.

Проте останнім часом це стало відбуватися все частіше після того, як внутрішньопартійна боротьба між впливовими кланами вийшла на поверхню.

Звільнення змовника Бо Сілая з посади голови партії міста Чунціна лише загострило протистояння між кланом колишнього лідера КНР Цзян Цземіня та іншою фракцією, яку представляє чинний лідер Ху Цзіньтао і прем'єр Вень Цзябао.

Слідом за звільненням Бо почав зазнавати поразки і його покровитель Чжоу Юнкан, який є членом постійного комітету політбюро партії — органу, що управляє країною. За неофіційними даними, Чжоу був арештований на цьому тижні. Чжоу і Бо є членами клану Цзян Цземіня.

Подейкують, що Чжоу Юнкан і Бо Сілай планували захопити владу в країні наприкінці цього року, коли відбудеться передання влади на з'їзді партії наступнику Сі Цзіньпіну. Це стало відомо після того, як колишній помічник Бо Сілая Ван Ліцзюнь на початку лютого відвідав американське консульство і, можливо, передав компромат про змову Бо і Чжоу.

Хоча Цзян Цземінь відійшов від справ, але його люди у вищих ешелонах влади і далі докладають зусиль, щоб підтримувати політику придушення, побоюючись опинитися об'єктами переслідування.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі