• Опальний чиновник прискорює розвал компартії Китаю

  • Вівторок, 13 березня 2012 року
Спроба опального чиновника Вана Ліцзюня втекти з Китаю за допомогою американського консульства виявилася невдалою, однак ця подія поставила компартію під загрозу розколу.

На початку лютого Ван Ліцзюнь, за повідомленнями ЗМІ, передав американським дипломатам компромат на свого колишнього начальника Бо Сілая, який, як передбачається, розробив план щодо захоплення влади.

Чутки про відставку Бо Сілая, голови компартії міста Чунціна, просочилися з внутрішніх кіл вищих чиновників партії. Як тільки Бо стане мішенню, його соратники Чжоу Юнкан, голова сил безпеки партії і член постійного політбюро партії, і колишній лідер партії Цзян Цземінь також опиняться під ударом.

США, як третя сторона, володіє ключовими документами, наданими Ван Ліцзюнєм, колишнім начальником міліції та віце-мером міста Чунціна. Можлива публікація цієї інформації загрожує верхівці компартії Китаю, немов Дамоклів меч.

Цей випадок украй резонансний, оскільки вперше компартія виявилася нездатною проконтролювати витік істотних даних. Вищі керівники режиму також уперше відчувають, що це питання життя і смерті, і що їхня доля перебуває в чужих руках.

Журналіст вашингтонської інтернет-газети Free Beacon Біл Гертс повідомив, що китайський режим зажадав, щоб США повернули документи, отримані від Ван Ліцзюня.


Документи

Анонімне джерело електронною поштою надіслало Великій Епосі лист, вказуючи, що документи Вана складаються з 6 частин:

1. Факти корупційних дій, які скоїв Бо Сілай і його сім'я в минулому.

2. Доказ того, що Бо підкуповував високих військових чиновників, коли він став головою компартії Чунціна.

3. Факти, які вказують на те, що Бо наказав стратити вищих чиновників Чунціна, таких як Вень Цяна, колишнього голову юридичного департаменту Чунціна, і заарештувати Лі Чжуана — адвоката, якого засудили за спробу захищати бізнесмена, заарештованого Бо Сілаєм. Ван Ліцзюнь знав, що страта Веня роздратує деяких високих чиновників. Однак Бо Сілай пообіцяв просунути Вана на посаду міністра внутрішніх справ, як тільки Бо стане членом постійного політбюро партії. В особистій бесіді Бо згадав, що Цзян і Чжоу схвалили його рішення стратити Веня, щоб нанести упереджувальний удар проти майбутнього сильного ворога.

4. Дані про те, що Бо Сілай змовився з Чжоу Юнканом із метою позбутися від передбачуваного наступного лідера партії Сі Цзіньпіна і захопити владу. Бо розповів Вану про змову, а також про те, що цей план схвалило керівництво компартії, тобто Цзян Цземінь, який представляє один із впливових кланів всередині партії.

5. Як тільки Бо стане членом постійного політбюро партії і захопить владу, він запровадить розпочату в Чунціні «кампанію по боротьбі з мафією» по всьому Китаю і запустить політичну кампанію часів «Культурної революції», спрямовану проти тандему нинішнього лідера партії Ху Цзіньтао і прем'єра Вень Цзябао, окремих капіталістів, політичних і релігійних дисидентів.

«Навіть якщо доведеться принести в жертву 500 тис. чоловік, ми повинні бути впевнені, що „червона країна“ залишиться в незмінному вигляді», — такі слова приписують Бо.

6. Свідоцтво (записи і конфіденційні матеріали) про причетність Бо до видаляння органів у послідовників духовної практики Фалуньгун, а також документи з установ політико-правової системи щодо жорстокого придушення Фалуньгун і політичних дисидентів.

Хоча джерело залишилося анонімним, зміст його листа виглядає досить переконливо, якщо взяти до уваги вже відомі факти. Наприклад, перші два пункти про корупційні справи Бо і його змову з армією були підтверджені в минулому.

Третій пункт, який вказує на те, що Бо наказав стратити Вень Цяна (і заарештувати Лі Чжуана), також очевидний. Якби Бо не наказав, Ван не наважився б зробити будь-які дії.

Четвертий пункт про змову між Бо Сілаєм і Чжоу Юнканом із метою позбутися від віце-голови партії Сі Цзіньпіна, наступника Ху, також імовірний, тому що деякі американські чиновники раніше розкривали подібну інформацію.

П'ятий пункт обґрунтовується тим, що останні кілька років Бо придушував своїх ворогів і багатьох інших людей.

Шостий пункт про причетність Бо до видаляння органів у послідовників Фалуньгун уже підтверджували очевидці в провінції Ляонін, а також численні факти, надані послідовниками Фалуньгун, і різні звіти, складені незалежними організаціями. Все це прямо підтвердило те, що Бо вступив у змову з Цзян Цземінєм у переслідуванні Фалуньгун.

Ефект бомби

Хоча компартія не знає, у який момент США або будь-хто інший розкриє світу компромат Вана, але вона розуміє, що публікація цих документів буде мати ефект бомби як усередині, так і за межами Китаю, тому правлячий режим дуже наляканий.

Компартія в основному стурбована тим, що коли буде викрита інтенсивна внутрішньопартійна боротьба і репресії проти великого числа людей, то партія повністю втратить свою легітимність, яку вона доводила своєму народу і іншим країнам через пропаганду та економічний розвиток. А втрата легітимності потягне за собою санкції з боку інших країн, а також великомасштабні протести всередині Китаю, і, врешті-решт, режим може спіткати крах.

Таким чином, керівництво компартії не може вирішити, що робити з Бо Сілаєм і Чжоу Юнканом, і не може прийти до єдиної згоди.

Реформи чи втеча

Є кілька ознак того, що компартія Китаю (КПК) розглядає два варіанти, як врятувати себе.

З одного боку, КПК вперше визнала, що партія без реформ загине, і знову почала використовувати слово «реформи», щоб створити видимість і ширму [прогресу] і таким чином продовжити своє існування.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

----------------------------------

Газета Женьмінь Жибао 23 лютого опублікувала статтю, в якій було сказано, що краще проводити «неідеальну» реформу, ніж переживати кризу внаслідок повної відсутності реформ. Стаття також стверджує, що реформи супроводжуються ризиком, але, якщо не буде змін, партія опиниться в небезпеці. Якщо ухилятися від проблем і конфліктів і передати їх у спадок наступній групі лідерів, то криза обжене реформи, що, в кінцевому рахунку, призведе до ще більшої рецесії.

Між тим, КПК вперше розблокувала в пошукових системах запит «Чжао Цзиян» (колишній реформатор партії), а це у свою чергу відродило надію людей на те, що влада визнає бійню на площі Тяньаньмень у червні 1989 року, і справедливість буде відновлена. Це дійсно показує, що компартія відчуває себе небезпечно і боїться скинення.

КПК вперше розблокувала в пошукових системах запит «Чжао Цзиян» (колишній реформатор партії)

З іншого боку, КПК також готується до гіршого і шукає шляхи відступу. Керівництво партії за допомогою закордонного сайту Boxun намагається зрозуміти, як буде ставитися міжнародне співтовариство до лідерів партії, які здійснюють «групову втечу» і випрошують політичного притулку.

На Цзян Цземіня, Чжоу Юнкана і Бо Сілая вже подані позови в багатьох країнах за участь у переслідуванні послідовників Фалуньгун, тому вони взагалі не можуть отримати іноземний захист. Таким чином, втеча не розглядається.

Щоб вижити, Ху і Веню залишається лише скористатися цією ситуацією — тобто тим, що перевага сил на їхньому боці — і повністю зруйнувати угруповання Цзяна, Чжоу і Бо, які брали участь в огидних злочинах.

У цей критичний момент історії Ху і Вень отримають користь, якщо візьмуть на себе відповідальність і покінчать із компартією — тим самим вони відшкодують свої злодіяння і зароблять хорошу репутацію.

Розпад компартії Китаю неминучий. Ті, хто вчасно розривають із нею стосунки, повинні мати хороше майбутнє. Ті, хто все ще з нею, прямують у прірву. Це вибір, який лежить перед партією і всім Китаєм.

Випадок Вана руйнує віру в партію

Нещодавно колишній співробітник китайського консульства в Канаді написав заяву про вихід із компартії Китаю. Справа Ван Ліцзюня похитнула дощенту його віру в партію.

Екс-працівник консульства Канади отримав славу і багатство завдяки своїм зв'язкам у партії. Працюючи в консульстві, він з ентузіазмом пропагував китайський режим, демонізуючи духовну практику Фалуньгун.

25 лютого колишній співробітник консульства підійшов до пані Мао, яка працює в глобальному центрі по виходу з компартії Китаю в Торонто. Мао колись була його колегою, і багато разів намагалася розповісти йому, що таке Фалуньгун і чому пропаганда режиму помилкова. Але він ніколи не слухав її.

«Я раніше не розумів, що ви робите, і навіть обурювався тим, як ви ведете себе, — сказав він. — Але зараз я все зрозумів і підтримую вас».

«Ви, послідовники Фалуньгун, говорите про істину, доброту і терпіння. Мені здається, ви можете бути терпимими щодо інших людей, якщо вони раніше допустили якісь помилки, і дасте їм шанс виправитися», — продовжив він.

Як і більшість китайців, він уважно стежив за ходом подій після того, як колишній начальник міліції і віце-мер міста Чунціна Ван Ліцзюнь 6 лютого попросив політичного притулку в американському консульстві в місті Ченду, що в 4 годинах від Чунціна.

Він також прочитав статті про те, як Ван брав участь у переслідуванні послідовників Фалуньгун. У своїй публічній промові у 2006 році Ван хвалився, що контролював тисячі операцій із пересадки органів. Більшість органів для тих операцій проти волі вилучалися у прихильників Фалуньгун, поміщених у тюрми і трудові табори за їхні переконання, за даними незалежних досліджень.

Він також прочитав статті про корупцію, про яку Ван Ліцзюнь розповів американським дипломатам. Вашингтонська інтернет-газета Free Beacon повідомила, посилаючись на американських чиновників, що Ван передав інформацію про корупцію серед вищих чиновників компартії Китаю (КПК).

Людина, яка раніше поширювала офіційну пропаганду, була шокована і усвідомила, що вона весь цей час вірила брехні КПК

Разом із колишнім колегою пані Мао заяву про вихід із партії і всіх її організацій написали і члени його сім'ї. Останнім часом закордонні дипломати Китаю все частіше оголошують про свій вихід із партії.

Останнім часом закордонні дипломати Китаю все частіше оголошують про свій вихід із партії

Рух виходів з компартії Китаю почався у 2004 році, коли у світ вийшла серія статей під назвою «Дев'ять коментарів про комуністичну партію», які розкрили суть і злочини КПК.

У недавньому інтерв'ю Великій Епосі колишній радник Володимира Путіна з економічних питань Андрій Ілларіонов сказав: «У цій книзі є більш повна інформація про ситуацію в Китаї. Її можна порівняти з „Чорною книгою комунізму“, з тим, що можна назвати більш розгорнутою главою про комуністичний Китай. Важливість цього видання в тому, щоб люди знали, що відбувалося і відбувається в Китаї під час правління комуністів».

На початку січня в ефірі радіо «Ехо Москви» Ілларіонов, президент Інституту економічного аналізу, назвав цей масовий рух одним із трьох найбільш важливих подій минулого року, оскільки кількість людей, які вийшли з компартії Китаю, перевищила 100 млн осіб. Зараз більше 112 млн осіб оголосили, що залишають ряди компартії Китаю та її організацій.

Президент Інституту економічного аналізу назвав цей масовий рух одним із трьох найбільш важливих подій минулого року

Директор нью-йоркського центру по виходу з компартії Китаю І Жун, колишній дипломат партії, сказала, що спроба втечі чиновника такого рівня, як Ван, є безпрецедентним скандалом в історії КПК.

Вона впевнена, що випадок Ван Ліцзюня став попередженням для всіх чиновників компартії Китаю про її прийдешній крах і спонукає їх скористатися моментом. Її організація готова прийняти їхні заяви про вихід із партії.

Лі Тянься, Велика Епоха (The Epoch Times)
Підписатися:

Коментарі