• Фігурант резонансної справи в Китаї вперше поговорив із пресою

  • Понеділок, 12 березня 2012 року

Опальний партійний бос міста Чунціна Бо Сілай уперше прокоментував у п'ятницю резонансну справу, яка сколихнула правлячу верхівку компартії Китаю.

Бо публічно висловився через місяць після того, як його екс-соратник Ван Ліцзюнь, колишній віце-мер і начальник міліції Чунціна, спробував утекти, відвідавши американське консульство. Він, можливо, передав компромат на свого керівника Бо Сілая та дані про корупцію і внутрішньопартійну боротьбу у вищих ешелонах партії.

Зараз про Вана відомо тільки те, що він офіційно перебуває у «відпустці» і щодо нього ведеться розслідування.

У п'ятницю на прес-конференції Бо намагався применшити значення цієї справи, вказуючи, що це ізольований випадок. Бо сказав про свого колишнього соратника Вана так: «Мені здається, що я довірився не тій людині як управлінцю», — передає агентство Associated Press.

Бо Сілай також заперечив, що центральний дисциплінарний комітет партії веде розслідування щодо нього.

Зараз у Пекіні проходить щорічна парламентська сесія, на хід якої вплинув скандал про внутрішньопартійну боротьбу. Делегації з Чунціна приділили особливу увагу, поселивши її в окремий готель.

Бо Сілай також похвалив розпочату в 2008 році кампанію «вихваляння червоних і удар по чорних», завдяки якій Ван Ліцзюнь і Бо прославилися в країні.

Ця кампанія спрямована на пропаганду пісень часів Мао Цзедуна і боротьбу зі злочинністю. Однак, на думку аналітиків, ця кампанія, швидше, має на меті шантажувати бізнесменів і переслідувати дисидентів.

Резонансна справа затьмарила майбутнє Бо Сілая, оскільки компромат Вана, можливо, містить дані про змову Бо та його покровителя Чжоу Юнкана, який є членом постійного політбюро партії і завідує силовими структурами країни. Бо Сілай і Чжоу Юнкан, як повідомлялося, хочуть позбутися передбачуваного наступного лідера КНР Сі Цзіньпіна.

Цей скандал також розкрив внутрішню боротьбу за владу між кланом колишнього лідера партії Цзян Цземіня, до якого Бо і Чжоу належать, і кланом нинішнього голови КНР Ху Цзіньтао.

Бо Сілай згадав, що розслідування щодо Вана пов'язане з його участю в кампанії по боротьбі зі злочинністю в Чунціні.

На недавній внутрішній нараді з членами партії лідер Китаю Ху Цзіньтао назвав Ван Ліцзюня зрадником.

«Усім чиновникам вище районного рівня в місті Чунціні було сказано 4 березня, що Ван зрадив країну», — повідомила гонконгська газета South China Morning Post, посилаючись на джерела, близькі до консультативного органу партії. Вана засудили за корупцію і «моральне розкладання».

В низці останніх подій, пов'язаних із резонансною справою, пропав заступник народної ради міста Чунціна Чжан Міню.

Чжан зник, оскільки, очевидно, мав делікатну інформацію щодо політичних кампаній опального Бо Сілая, згідно з повідомленнями китайських ЗМІ.

Він зник одразу після того, як повідомив минулого тижня про самогубство іншого чиновника Шуй Чженкуаня, колишнього члена партійного комітету партії Чунціна, яким завідує Бо Сілай. Шуй був пов'язаний із бізнесменом і злочинним босом Вен Чженьцзе в Чунціні.

У 2011 році Чжан відкрито звинувачував Веня в тому, що той брав величезні хабарі і привласнив державні кошти на суму 184 млн юанів ($29 млн) для відкриття нелегальних організацій, які потім будуть видавати кредити під високі відсотки.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...