• Президент Тайваню: влада КНР спотворює історичні факти

  • Середа, 12 жовтня 2011 року
Влада КНР спотворює історичні факти, заперечуючи існування незалежної республіки на острові Тайвань. Про це заявив президент острова, виступаючи 10 жовтня в тайванської столиці на святкуванні річниці «Сіньхайської революції».

Президент Тайваню Ма Інцзю впевнений, що, кажучи про Сіньхайську революцію, не можна замовчувати історію. «Потрібно підкреслювати дійсні історичні факти і приймати існування Китайської Республіки, причому її існування не в минулому, а теперішньому», — цитує президента телеканал NTD.

Також Ма Інцзю у своїй промові закликав тайваньців продовжувати зміцнювати військову потужність для підтримки безпеки в Тайванській протоці, збереження обороноздатності країни.

«Ми повинні це зробити для захисту суверенітету Китайської Республіки», — зазначив глава острівної держави.

Нагадаємо, що 10 жовтня виповнилося 100 років від дня повстання солдат у місті Учан, яке послужило початком Сіньхайської революції (1911–1913). Надалі Сунь Ятсен проголосив створення Китайської Республіки. Однак її зміцненню завадила громадянська війна між Гоміньдан («Національна Народна партія» — кит.) і компартією.

Після поразки у війні з компартією в 1949 році, китайські націоналісти втекли з материкового Китаю на о.Тайвань. Вони заснували на «Прекрасному острові» (Formosa — порт.) незалежну державу, що успадкувала назву «Китайська Республіка».

Необхідно відзначити, що, заперечуючи на острові Тайвань існування незалежної країни, правлячий у КНР режим компартії одночасно активно використовує політичні та економічні важелі в двосторонніх відносинах з іншими державами, щоб змусити їх не визнавати фактичну незалежність Тайваню.

Так, у вересні уряд материкового Китаю вирішив дати пільговий кредит Білорусі в сумі 1 млрд доларів. Однією з умов його надання було не визнання Тайваню.

«Ми вдячні [уряду Білорусі — ред.] за підтримку по тайванській, тибетській проблемам, з питань, пов’язаних з так званими правами людини», — заявив У Банго, голова парламенту КНР, перебуваючи 17 вересня з офіційним візитом у Мінську.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...