ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Історія Китаю (10): Шляхетний імператор Тан зупинив посуху

Велика Епоха
Після династії Ся, яка правила у стародавньому Китаї близько чотирьох століть аж до 1675 р. до н. е., прийшла династія Шан (1675-1035 до н. е).

З чистим серцем і співчуттям Шан Тан молився про те, щоб пішов дощ. Ілюстрація Катерина Чанг/The Epoch Times
З чистим серцем і співчуттям Шан Тан молився про те, щоб пішов дощ. Ілюстрація Катерина Чанг/The Epoch Times
Останній імператор на ім'я Ся Ся Цзе був тираном. Він і його дворяни жорстоко гнітили народ, у той же час вони побудували багато палаців, щоб насолоджуватися розкішшю і розпусним життям. У цей час царство Шан дуже швидко розвивалося за допомогою тваринництва. Першим імператором династії  Шан став імператор Тан (також відомий як Шан Тан).

Одного разу Тан пішов на полювання і в одному місці побачив розставлені сіті, біля яких сидів чоловік і вголос молився про те, щоб усі тварини неба і землі потрапили у його пастку.

Почувши це, Тан сказав людині: «Подумай-но, на твоє бажанням будуть убиті всі тварини!». Він склав три пастки і попросив змінити свої благання до Неба на наступні: «Тварини, якщо ви прямуєте вліво або вправо, тоді просто біжіть, а ті, кому судилося бути спійманими йдіть у мою пастку».

Ця історія швидко поширилася всією округою.

Люди хвалили Тана за його ввічливість, співчуття, мудрість і велику чесноту, відзначаючи при цьому, що навіть тварини мають користь від нього. Тан мав підтримку від людей і корився Божій волі.

Багато королівств добровільно погодилися перейти у підпорядкування  імператору Тану, який зійшов на трон і заснував династію Шан у 1675 році до нашої ери.

У перші п'ять років правління Тана на землю прийшли сильні засухи і всі ріки висохли. Імператор наказав начеканити золоті монети і роздати їх сім'ям, які бідували настільки, що були змушені продавати своїх дітей. Ці гроші призначалися для того, щоб вони могли викупити своїх кровинок назад. Проте посухи тривали.

Тан був дуже збентежений і засмучений. Одного разу він з праведним серцем молився і просив напуття у Бога: «Невже всі ці лиха через мої нерозумні вказівки? Може, це стало причиною людських страждань? Може, у моєму королівстві процвітало хабарництво або неправедні люди отримали привілеї? Може, мій палац занадто розкішний? Чому ж посуха ніяк не припиниться? - запитував він Всевишнього. - Я готовий зробити все можливе, щоб зупинити лихо!»

Але не встиг правитель закінчити свою молитву, як обрушився сильний дощ. Люди вірили, що чистосердечні благання досягли небес, і що його щира сила зречення заради людей, зворушила навіть Бога.

Династія Шан, заснована імператором Таном, проіснувала більше шести століть. Рід Шан нараховує двадцять дев'ять поколінь.