• Правлячий режим Китаю без диктатора опиниться в небезпеці

  • Понеділок, 27 лютого 2012 року

З кожним наступним поколінням лідерів компартії Китаю у глави КНР все менше влади. І навпаки, вплив кланів всередині партії посилився настільки, що може похитнути позиції правлячого режиму.

До того як компартія прийшла до влади в 1949 році, її лідер Мао Цзедун уже почав впроваджувати культ особистості.

«Поза сумнівів, Мао встановив собі культ бога. Ніхто не насмілювався сумніватися в справедливості його правління», — говорить Джейсон Ма, політичний коментатор нью-йоркського телеканалу New Tang Dynasty.

«Ден Сяопін був військовим і мав гарні зв'язки. Ніхто не наважувався кинути йому виклик», — сказав Ма про другий голову партії.

... якщо нічого не зміниться, то партії загрожує небезпека

Цзян Цземінь і Ху Цзіньтао, які представляють третє і четверте покоління лідерів партії, були призначені Ден Сяопіном, проте репутація в них була досить поганою, розповідає Ма. З п'ятим же поколінням лідерів, за його словами, все буде інакше.

«Вони думають, що Сі Цзіньпін єдиний, хто підходить різним політичним силам всередині політбюро як майбутній лідер партії», — сказав якось в інтерв'ю Чен Сяонун, колишній радник поваленого прем'єра Чжао Цзияна.

«Сі фактично прийшов нізвідки. Його єдина перевага в тому, що він не сильно заважає різним групам всередині правлячого режиму», — сказав Чен. — З іншого боку, сфера впливу Сі слабка. Він не встиг нажити багато ворогів, але й мало кому допоміг піднятися».

«Це не так, як у США, де Обама зустрічався з виборцями і завоював підтримку народу. У Китаї такого немає — тут відбувається лише гостра боротьба за владу», — говорить Ма.

Ма відзначає, що все залежить від того, скільки прихильників у тебе в армії, які стосунки з армією, які зв'язки з правоохоронними органами, чи є в тебе надійна людина в пресі, який буде виконувати твої вказівки.

«Коли Сі Цзіньпін прийде до влади, я не думаю, що він буде командувати всіма. Він лише перебуватиме в центрі цього конфлікту, але ні на що не впливатиме», — говорить Ма.

Артур Валдрон, професор кафедри міжнародних відносин при Пенсільванському університеті, каже, що Сі стане першим наступником, якого не затвердив Ден Сяопін.

«Без заступництва владного лідера, політичним гравцям у Китаї неможливо заручитися підтримкою інших. За таких умов невизначеність зберігатиметься», — сказав Валдрон.

... катастрофа неминуча ...

У свою чергу Ма вказує, що в наступному році, якщо нічого не зміниться, то партії загрожує небезпека.

«Ось зараз економіка все ще має зростання 8 або 9%, хоча воно трохи знизилося. Однак якщо відбуватимуться повстання і великі демонстрації, то конфлікти між різними групами інтересів загостряться», — сказав Ма.

«Коли прийде новий лідер, він намагатиметься взяти кермо влади в свої руки і позбутися неугодних людей. І коли всі ці події почнуть відбуватися одночасно — катастрофа неминуча», — говорить експерт.

«Я не думаю, що існує людина, яка могла б врятувати партію від розколу», — зазначає Ма.

Метью Робертсон, Велика Епоха (The Epoch Times)Оригинал на английском: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...