• У Китаї зростаюча паперова промисловість шкодить довкіллю

  • Вівторок, 7 лютого 2012 року

КНР посідає перше місце у світі за рівнем споживання і виробництва паперу та картону. Водночас застарілі технології, які застосовуються при виробництві целюлози, завдають суттєвої шкоди навколишньому середовищу.

Згідно з даними звіту, який оприлюднила Китайська національна комісія з розвитку і реформ (NDRC), 40% сировини, необхідної для китайської паперової промисловості, імпортується. Тільки у 2010 році КНР імпортувала 11 млн тонн целюлози та більше 24 млн тонн макулатури. У 2011 році імпорт целюлози збільшився на 27% і перевищив 14 млн тонн, загальна сума витрат зросла на 35% і становила близько $12 млрд.

Згідно з даними іншого офіційного звіту, виробництво та споживання паперу в КНР у період з 2000 по 2010 роки зросло на 204% і 156,6 % відповідно.

У звіті NDRC вказується, що 35% виробничих потужностей у китайській паперовій промисловості використовують застарілі технології, які не відповідають вимогам «Стандарту щодо якості води після її забруднення на підприємствах паперової промисловості». У 2010 році обсяги виробництва на застарілому обладнанні сягнули 32,44 тонн. У звіті повідомляється, що тільки для 10 тонн виробничих потужностей запланована зміна обладнання впродовж 2011–2015 рр. Це означає, що обладнання для 20 тонн все ще буде в експлуатації та надалі забруднюватиме річки у КНР після 2015 року.

На виробництво однієї тонни целюлози потрібно понад 300 тонн води. Забруднена під час виробництва паперу вода містить органічні сполуки високої концентрації і отрутохімікати, які шкодять природі і водному середовищу.

Згідно з доповіддю Школи громадської охорони здоров'я при Університеті Джона Хопкінса, ще шість років тому 75% основних річок у КНР були непридатні для існування риб. Найбільш забруднені такі річки, як Да Ляо, Хай Луань, Хуай. Окрім того, багато ділянок ріки Хуанхе канцерогенні, мовиться у звіті.

У КНР кожного року на 2 млн збільшується кількість нових випадків захворювань на рак і 1,4 млн людей щорічно помирає від цієї хвороби. Згідно з повідомленнями китайських ЗМІ, причиною кожної п’ятої смерті є рак. У багатьох містах кількість ракових хвороб перекрила кількість серцево-судинних захворювань, і тут рак посідає перше місце серед причин, що призвели до смерті. Експерт Китайської асоціації виробників паперу каже, що в багатьох регіонах КНР почали прискорено вирощувати ліси, які використовують для виготовлення деревинної маси у паперовій промисловості.

Професор Цзян Гаомін із Китайського ботанічного інституту вважає, що висаджування лісів для отримання деревинної маси призведе до зникнення природних лісів. Цзян пояснює, що такі дерева, як евкаліпт, погано утримують воду. Вирощування цих лісів потребує багато води і спричиняє стрімке зменшення підземних вод. Разом із тим, ці рукотворні ліси швидко вбирають поживні речовини ґрунту, виснажуючи його. Тому евкаліптові дерева часто називають «смоктунами» води та поживних речовин, додає професор Цзян. До того ж евкаліпти виробляють хімічні елементи, які не дають можливості іншим рослинам існувати поруч, чим дуже звужують біологічну різноманітність, перетворюючи рослинне середовище на «зелену пустелю».

Цзінь Цзін, Велика Епоха (The Epoch Times)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...